back

Започаткована обласна премія імені Марії Заньковецької за кращу головну жіночу роль

24-10-2012 | 15:47

В цьому році на вшанування пам’яті видатної актриси Марії Заньковецької, життя і творчість якої пов’язана з Чернігівщиною, обласною державною адміністрацією започаткована обласна премія імені Марії Заньковецької за кращу головну жіночу роль. Вона встановлена з метою відзначення талановитих жінок-актрис за внесок у популяризацію театрального мистецтва.

Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко під час зустрічі з театрально-мистецькою спільнотою міста під час робочої поїздки до Ніжина.

Вже восьмий рік поспіль 27 жовтня – саме в той день, коли молода талановита актриса, згодом – Народна артистка України Марія Заньковецька вперше вийшла на професійну сцену, у Ніжині урочисто відкривається театральний фестиваль. Починаючи із 2009 року він має назву «Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької».

Виступаючи перед присутніми напередодні відкриття фестивалю, керівник області наголосив, що з давніх давен на Чернігівщині живуть і розвиваються добрі традиції благодійництва щодо збереження і примноження культурної спадщини.

Прикладом такої благодійної діяльності Володимир Хоменко назвав активну роботу народного депутата України Івана Куровського щодо підтримки культури як основної складової духовності, адже саме за його сприяння відновили свою роботу будинки культури у Носівському та Ніжинському районах.

«Багато зроблено, але найбільша робота – попереду. Тільки за умови консолідації влади, громади і депутатів усіх рівнів найважливіші проблеми людей можуть бути вирішені», - відзначив Володимир Хоменко.

У подарунок від народного депутата України Івана Куровського для покращення матеріально-технічної бази закладу колектив Ніжинського драматичного театру ім. М.Коцюбинського отримав автомобіль.

Прес-служба облдержадміністрації