back

Обласна служба зайнятості пропонує нові сервіси для шукачів роботи

21-12-2019 | 10:55

Як повідомили в Чернігівському обласному центрі зайнятості, за 29 років роботи служби працевлаштовані більше 579 тисяч осіб, з них — 323,5 тисячі офіційно зареєстрованих безробітних.

Тисячі жителів області отримали роботу завдяки програмам фінансової підтримки роботодавців. Наприклад, понад 14 тисяч отримали дотації, 2,4 тисячі — компенсацію єдиного соціального внеску. Майже 13 тисяч шукачів роботи скористалися одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. Крім того, майже 205 тисяч безробітних залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 109 тисяч скеровані на професійне навчання.

Варто зазначити, що з моменту створення державна служба зайнятості зазнала чимало змін. Реформування триває й нині.

— Наша мета на найближчі роки — змінити державну службу зайнятості так, щоб надавати привабливі на ринку послуги, які відповідають соціальним інтересам безробітних і очікуванням роботодавців. Служба зайнятості — це не виплати і компенсатори, а можливості для людей, — зауважила директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Аби максимально скоротити витрату часу клієнтів на виконання формальних процедур, у службі зайнятості впроваджені електронні сервіси: електронні кабінети роботодавця та шукача роботи, онлайн-реєстрація, онлайн-профорієнтація та профдіагностика.

Бажаючі знайти роботу у Чернігові можуть скористатися інтерактивною картою вакансій. Для роботодавців цікавою є ще одна онлайн-розробка — інтерактивна карта резервів робочої сили та вільних приміщень для організації виробництва у регіоні.

Серед новацій — інститут кар’єрних радників, які здійснюють індивідуальний супровід людини до працевлаштування.

Читати також: Служба зайнятості пропонує послуги кар’єрних радників

Довела свою ефективність і нова форма добору персоналу, впроваджена минулого року, — рекрутинг.

Читати також: У службі зайнятості можна безкоштовно отримати рекрутингові послуги

На часі — впровадження інституту консультанта роботодавця. Новий підхід до обслуговування роботодавців передбачає надання кожному з них комплексних індивідуальних послуг з урахуванням специфіки підприємницької активності регіону, особливостей розвитку регіонального ринку праці.

— Роботодавці мають свідомо обирати службу зайнятості як єдину державну структуру, здатну на безоплатній основі швидко та якісно здійснювати добір потрібних працівників, — зазначила Лідія Падалка.

За інформацією Чернігівського обласного центру зайнятості