back

Андрій Прокопенко: Маємо припинити нелегальний обіг нафтопродуктів та пального на Чернігівщині

20-12-2019 | 16:59

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко сьогодні, 20 грудня, скликав засідання робочої групи для обговорення проблемних питань щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території Чернігівщини.

У нараді взяли участь представники профільних департаментів ОДА, правоохоронних органів та установ, що здійснюють контроль та перевірку роботи заправних станцій на предмет дотримання чинного законодавства.

Голова ОДА акцентував увагу присутніх на необхідності активізації роботи по виявленню порушників та боротьби з тіньовим обігом пального.

«Функціонування нелегальних автозаправних станцій та пунктів в обхід закону є прямою небезпекою для людей та навколишнього природнього середовища. Йде порушення екологічних, будівельних, протипожежних та інших законодавчих вимог. – наголосив Андрій Прокопенко. – Ми маємо проаналізувати, що було зроблено та як простимулювати недобросовісних підприємців працювати легально».

7 листопада поточного року було проведено перше засідання спеціальної робочої групи з ліквідації нелегального обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами на території Чернігівської області.

А сьогодні керівники контролюючих та правоохоронних органів доповіли Андрію Прокопенку про стан перевірок і результати роботи по кожному напрямку.

За повідомленням першого заступника начальника оперативного управління ГУ ДПС в області Віталія Височенка, від початку року за результатами перевірок податківцями виявлено 27 фактів порушень чинного законодавства на ринку обігу пального. Внаслідок цього було вилучено 329,8 тонни паливно-мастильних матеріалів орієнтовною вартістю майже 9,3 мільйона гривень та обладнання АЗС на суму 4,5 мільйона гривень. У двох кримінальних провадженнях розпочато досудове розслідування. Станом на 1 липня 2019 року ліцензію на право роздрібної торгівлі паливно-мастильними матеріалами мають 211 заправних станцій, на право зберігання ПММ – 129.

Старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУ Нацполіції в області Іван Крічфалуший повідомив про відкриття 64 кримінальних проваджень. За результатами призначених експертиз та досліджень вилучених документів по 7 об`єктах триває досудове розслідування. 

За інформацією заступника начальника управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС в області Олександра Бобро, станом на 20 грудня на території області розташовані 182 АЗС та АГЗС. Упродовж 2019 року рятувальниками здійснено 86 планових перевірок у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, за результатами яких до 79 посадових осіб виписано штрафів на суму 7658 гривень.

Головний критерій при перевірці державного ринкового нагляду Державної екологічної інспекції – це перевірка наявності екологічної експертизи та оцінка впливу на довкілля. Представник інспекції Олександр Савченко повідомив про 27 проведених планових перевірок. На 4 об`єкти представників нагляду не допустили. За порушення накладено штрафів на суму близько трьох тисяч гривень.

На практиці Держпраці, пожежники або Екоінспекція приходять на перевірку, виявляють порушення законодавства, після чого звертаються до адміністративного суду з позовом про застосування заходів реагування у вигляді зупинення роботи АЗС або окремого обладнання.

Разом з тим, незважаючи на наявність порушень,  власникам АЗС часто вдається переконати суд не зупиняти роботу об’єкта.

Члени робочої групи звернули увагу на основні проблеми, що виникають при перевірках. Перше – відмова перевіряючих у допуску на об`єкт, друге – труднощі з пошуком власника або відповідального за роботу заправної станції і третє – пересувні заправні станцій, які сьогодні можуть працювати в одному, а завтра переїхати до іншого місця.

Вирішили провести наступне засідання робочої групи наприкінці січня – початку лютого.

Нагадаємо, з 1 липня 2019 року ринок нафтопродуктів запрацював за новими правилами. Головна мета – боротьба з реалізацією контрафактних нафтопродуктів і закриття заправних станцій, що не мають відповідних дозвільних документів. З 1 січня 2020 року заплановано суттєве підвищення штрафів за нелегальну торгівлю пальним – від 500 тисяч гривень до мільйона гривень.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації