back

Андрій Прокопенко: Якщо облрада не прийме бюджет-2020, це зупинить ряд важливих програм для людей

17-12-2019 | 20:15

Сьогодні на засіданні президії Чернігівської обласної ради розглядався проект обласного бюджету на 2020 рік. Проектом рішення пропонується визначити на 2020 рік:

  • доходи обласного бюджету у сумі 2 645 704 906 гривень, у тому числі доходи загального фонду обласного бюджету – 1 761 498 100 гривень та доходи спеціального фонду обласного бюджету – 884 206 806 гривень;
  • видатки обласного бюджету у сумі 2 641 289 806 гривень, у тому числі видатки загального фонду обласного бюджету – 1 706 530 500 гривень та видатки спеціального фонду місцевого бюджету – 934 759 306 гривень.

Депутати від партій ВО «Батьківщина» та Радикальної партії Ляшка заявили, що вони відмовляються голосувати за бюджет області.

У разі неприйняття обласного бюджету на 2020 рік бюджетні установи не зможуть розпочати процедури закупівлі медикаментів, продуктів харчування та пального для автомобілів екстреної медичної допомоги.

Не буде змоги оплатити роботи з виконання аварійних ремонтів, не буде можливості виплачувати заробітну плату працівникам новостворених бюджетних установ, зокрема новоствореній команді наших олімпійців.

Неможливо буде фінансувати забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Не буде можливості спрямувати кошти на капітальний ремонт, будівництво об’єктів соціально-культурної сфери.

Не можна буде використовувати кошти із державного бюджету на будівництво і реконструкцію автомобільних доріг загального користування, на що заплановано рекордні 798,9 млн грн.

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зазначив:

У відповідь на нашу безкомпромісну позицію проти розпродажу комунального майна ми отримали спротив частини депутатів. Ми хочемо навести порядок, і вчасне прийняття бюджету грає не останню роль. А нині голосування за бюджет ставиться у залежність від вимог депутатів. Наприклад, сьогодні прозвучала вимога збільшити фінансування депутатського фонду у 20 разів з 50 тисяч до 1 мільйону гривень на одного депутата. У рік місцевих виборів це виглядає як політична корупція та шантаж.

Якщо депутати не приймуть обласний бюджет, бюджетні установи не зможуть закупити ліки, продукти харчування та пальне для автомобілів екстреної медичної допомоги. Буде зупинено фінансування забезпечення житлом дітей-сиріт, а також будівництво доріг та капітальні ремонт шкіл, садочків та лікарень.

Сподіваюсь, що завтра депутати керуватимуться інтересами громади області, а не власними амбіціями.