back

Увага! На дорогах області можлива ожеледиця

28-11-2019 | 16:39

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області попереджає: уночі 29 листопада через зміну погодних умов очікується ожеледиця.

Тож дорожнє господарство області знаходитиметься в режимі цілодобового чергування. Вночі і до ранку планується проведення робіт з обробки покриття протиожеледними сумішами. 

До уваги водіїв! Варто враховувати погодні умови і утриматись від користування транспортом у нічний час. Особливо це стосується рейсових пасажирських автобусів.

Перед виїздом для уточнення дорожньої обстановки перевізники можуть зв’язатися з черговим диспетчером Служби автомобільних доріг за телефонами цілодобової гарячої лінії: (0462) 661893, 095 2714374.

Нагадуємо, взимку на дорозі водіям потрібно бути особливо уважними. У разі ускладнення погодних умов швидкість необхідно знижувати, уникати різких поворотів та ризикованих маневрів, тримати дистанцію, обов’язково користуватися пасками безпеки. Слід враховувати, що гальмування на промерзлій дорозі може бути тривалішим. Це може призвести до аварійних ситуацій.

Вантажівки взимку мають бути обладнані ланцюгами проти ковзання. На автодорогах державного значення на зимовий період визначені ділянки, де використання ланцюгів проти ковзання для вантажного транспорту є обов'язковим: Н-27 Чернігів–Мена–Сосниця– Грем'яч, ділянки км 153+600 – км 155+400 (с. Стахорщина), км 192+100 – км 194+600 (с. Ковпинка); Н-07 Київ–Суми–Юнаківка, ділянка км 179+000 – км 190+000 (Тростянецька та Срібнянська балки); Р-65 КПП «Миколаївка»–Семенівка–Новгород-Сіверський–Глухів–КПП «Катеринівка», ділянка км 77+670 – км 78+250 (с. Путівськ). На останньому відрізку дороги рух вантажних автомобілів з причепами та напівпричепами взимку взагалі заборонений.

На зимовий період на випадок погіршення погодних умов на автошляхах Чернігівщини визначене 41 місце стоянки транспортних засобів. Тут водії можуть перечекати складні погодні умови, не наражаючи ні себе, ні інших учасників дорожнього руху на небезпеку.

Довідково. На період зимового утримання державних автошляхів (обробки та очистки покриття) Служба автодоріг в області планує залучити 243 одиниці спецтехніки. Для проведення аварійних робіт на покритті заготовлено холодний асфальтобетон. Підготовлені комплекти спеціальних знаків та сигнальні віхи. На окремих ділянках доріг встановлюватимуться снігозатримуючі щити.

У достатній кількості Службою автодоріг заготовлені запаси технічної солі та піщано-сольової суміші, підготовлені бази їх зберігання.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
з використанням матеріалів Служби
автомобільних доріг у Чернігівській області