26-11-2019 | 23:18
Вже до третього лютого 2020 року всі заклади вторинної медичної допомоги в Україні мають бути готові до укладання прямих договорів з Національною службою здоров’я. На цьому наголосив сьогодні Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час селекторної наради за участю голів облдержадміністрацій та керівників галузі.
Другий етап медичної реформи стартуватиме з квітня наступного року. Він передбачає принципово новий підхід до фінансування системи охорони здоров’я — програму медичних гарантій. Для початку виконання цієї програми, наголосив Олексій Гончарук, мають бути забезпечені три умови: автономізація закладів охорони здоров’я, їх комп’ютеризація та підключення до системи «Електронне здоров’я» («eHealth»).
Саме ці три показники стануть виміром ефективності функціонування системи охорони здоров’я на місцях. Прем’єр-міністр закликав учасників наради своєчасно інформувати Уряд про можливі проблеми, що виникають на шляху реформування та потребують втручання на рівні Кабінету Міністрів.
Під час онлайн-наради було проаналізовано також стан вакцинації населення України. За даними МОЗ, у деяких областях кількість щепленого населення не досягає навіть 50%. І це при тому, що для повноцінного захисту суспільства від епідемій вакцинованими мають бути не менше 95% населення.
Тому і Олексій Гончарук, і Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька наголосили на необхідності активізувати проведення профілактичних щеплень та інформаційної кампанії, яка б спонукала людей подбати про своє здоров’я.
Після завершення онлайн-наради голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко обговорив з керівниками системи охорони здоров’я області хід її реформування.
В області 44 заклади, що надають вторинну та третинну медичну допомогу, вже автономізовані. Це 78,5% загальної кількості таких установ. Ще 12 — перебувають у стані реорганізації.
- На сесію обласної ради буде винесено питання про реорганізацію останнього із закладів обласного підпорядкування – шкірно-венерологічного диспансеру, — констатував Андрій Прокопенко. — Проте вже зараз вимальовуються і певні проблеми: не всюди вистачає комп’ютерів, є затримки з підключенням до системи «eHealth». Тому маємо проаналізувати та усунути причини недоліків, щоб успішно пройти другий етап медичної реформи.
Андрій Прокопенко доручив Управлінню охорони здоров’я ОДА розробити детальний графік реформування галузі та регулярно звітувати про його виконання.
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю облдержадміністрації