back

На Чернігівщині програмою «теплих» кредитів цьогоріч скористалися близько 4,7 тисячі родин

26-11-2019 | 15:37

На енергоефективні заходи жителі області залучили майже 50 мільйонів гривень. Про це повідомили в Департаменті житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Чернігівської ОДА.

При цьому у два рази збільшилась кількість ОСББ – учасників Державної програми (до 52). Більш ніж у три рази зріс обсяг залучених ними коштів для теплореновації – до 33,2 мільйона гривень.

Таке зростання зумовлене, у тому числі, завдяки успішній реалізації обласної, а також Чернігівської міської програм відшкодування частини «теплих» кредитів для фізичних ociб та ОСББ.

Усього ж за останні 5 років на Чернігівщині «теплі» кредити на суму понад 250 мільйонів гривень отримали понад 20 тисяч родин (включаючи ті, які проживають в ОСББ).

Як запевняють в Держенергоефективності, Урядова програма «теплих» кредитів діятиме i у 2020 році. На її реалізацію в держбюджеті передбачено 400 мільйонів гривень (190 мільйонів – на стимулювання ОСББ, решту 210 мільйонів — на підтримку фізичних ociб).

Нагадаємо, отримання «теплих» кредитів дозволяє:

впроваджувати комплексну термомодернізацію будинку;

отримувати до 70% відшкодування із держбюджету, додаткову компенсацію річних або частину суми кредиту із місцевих бюджетів;

заощаджувати 50% і більше на комунальних рахунках;

підвищити вартість утеплених квартир у середньому на 30%.

За програмою «теплих» кредитів працюють Ощадбанк, ПриватБанк та Укргазбанк.

Усі охочі можуть отримати консультації щодо участі у державній програмі у спеціалістів Call-центру при Держенергоефективності. Контактні телефони: (044) 296-71-60, 292-32-57, e-mail: [email protected].

За інформацією Державного агентства з енергоефективності
Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-
енергетичного комплексу Чернігівської облдержадміністрації