back

Харчових продуктів та напоїв в області стали виробляти більше

16-10-2012 | 09:52

За підсумками дев’яти місяців 2012 року на Чернігівщині вироблено харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів на 5,1% більше, ніж за такий же період торік. Про це з посиланням на статистичні дані повідомили у прес-службі головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Зокрема, крохмалю та крохмальних продуктів вироблено на 84,2% більше, ніж за 9 місяців минулого року; перероблених та консервованих овочів і фруктів — на 82,6% більше; дистильованих алкогольних напоїв — на 27,2%; какао, шоколаду та цукристих кондитерських виробів — на 10,8%; нерафінованої олії та жирів — на 7,9%; солоду — на 6%; молочних продуктів та морозива — на 5,1%; напоїв — на 2,3%.

“Харчова та переробна промисловість для такого аграрного регіону, як Чернігівщина є пріоритетною галуззю, адже вона перетворює нашу сільськогосподарську сировину на кінцевий продукт, створює додаткову додану вартість, той прибуток, який залишиться в області, якщо товар буде експортований, — зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Шанойло, коментуючи стан справ у харчопереробній галузі. — Зростання виробництва у харчовиків є сталим процесом: галузь поступово переобладнується, впроваджує нові стандарти виробництва, контролю якості, оновлюється технологічно і рецептурно. У нас в області на підприємствах є сучасне унікальне обладнання, якого нема більше не те, що на Чернігівщині, а, навіть, в Україні. І ціни при цьому доступні. Коли суспільство має можливість купувати якісну харчову продукцію власного виробництва за конкурентними цінами — це свідчить про рівень економічного розвитку”.

Довідка. Харчова та переробна промисловість Чернігівської області налічує близько сотні підприємств. Річний обсяг реалізації продукції галузі складає більше шести мільярдів гривень. Харчовики Чернігівщини забезпечують десять відсотків загальнодержавного виробництва пива, майже дев’ять відсотків — макаронних виробів, більше восьми відсотків — сирів жирних, більше шести – вершкового масла та яловичини. На цьому тижні працівники галузі, а це близько 12 тисячі осіб, відзначають своє професійне свято.


За повідомленням головного управління
агропромислового розвитку облдержадміністрації