back

Долучаймося до написання диктанту національної єдності!

07-11-2019 | 14:00

Напередодні Дня української писемності та мови, 8 листопада, всі охочі мають нагоду долучитися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Його започатковано ще у 2000 році з метою пропагування грамотності, підтримки розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури.

До уваги!

Спецпроєкт розпочнеться об 11:00, текст радіодиктанту звучатиме об 11:20 на хвилях першого каналу «UA: Українське радіо». Акцію наживо транслюватимуть в ефірі суспільного телеканалу «UA: Перший». Текст читатиме педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко (він же його і підготував).

Цього року правила радіодиктанту національної єдності дещо змінені. Зокрема перевірити правильність написання диктанту можна буде вже за 15 хвилин після прочитання — текст оприлюднять на сайтах суспільного мовника: UA: Українське радіо та UA: Cуспільне мовлення.

Після написання диктанту кожен може надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою):

– на електронну скриньку Українського радіо ([email protected]);

– у приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у Facebook (UA: Українське радіо);

– на вайбер — 097-107-107-9.

Повідомлення надсилати на одну з адрес, не дублюючи на всі. Зробити це потрібно протягом 15 хвилин – з 11:45 до 12:00, тобто до оприлюднення тексту радіодиктанту. Автори безпомилкових робіт отримають заохочувальні призи.

Додатково відбудеться конкурс на найкращий твір. Тему твору оголосять на початку ефіру, об 11:00. Його, разом із текстом радіодиктанту, потрібно буде надіслати до 10 листопада на адресу: 01001, Київ, вул. Хрещатик, буд. 26, UA:Українське радіо або на електронну пошту [email protected] з поміткою «Твір». Десять найкращих відзначать призами.

Варто зазначити, що в радіодиктант внесли кілька елементів на перевірку знань нового правопису української мови. Якщо учасник зробить помилку у слові, що пишеться за новими правилами, рахувати це за помилку під час перевірки робіт не будуть.

До речі, всі бажаючі жителі та гості Чернігова можуть долучитися до написання радіодиктанту у залі обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка (проспект Миру, 41).

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
з використанням матеріалів ПАТ «Національна
суспільна телерадіокомпанія України»