back

У Чернігові представлено виставку «Фактор свободи»

15-10-2019 | 11:06

З нагоди відзначення Дня захисника України вчора, 14 жовтня, у Чернігівському обласному молодіжному центрі відбулося відкриття виставки «Фактор свободи».

Експозиція присвячена трьом славетним українцям – Івану Мазепі, Симону Петлюрі, Степану Бандері. Всі вони поклали своє життя задля здобуття Україною незалежності і стали ідейними провідниками нації. Тоді як у Російській імперії, Радянському Союзі і сучасній Російській Федерації слова «мазепинець», «петлюрівець», «бандерівець» – уособлення заклятого ворога, що ніколи не скориться і не стане рабом.

На презентацію виставки зібралися військовослужбовці Чернігівського гарнізону, добровольці, представники громадськості і органів влади.

Захід відкрив заступник командувача оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Василь Осипчук – бойовий генерал, якого у грудні 2014 року нагороджено орденом Данила Галицького за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Він наголосив, що сучасна українська армія віддана славетним традиціям героїчних захисників України – з часів Русі, козацтва, армії УНР та УПА.

— Ми завжди повинні розуміти, з яким підступним ворогом маємо справу. Кожен із вас, оглянувши виставку, має замислитися над побаченим. Адже і сьогодні по іншу лінію фронту той самий ворог, якому протистояли і Мазепа, і Петлюра, і Бандера. Змінюються століття, але незмінним залишається противник нашої свободи, — підкреслив воєначальник.

— Наші військовослужбовці – мужні й сильні патріоти, які щодня, попри смертельну небезпеку, відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України у збройному конфлікті на її сході. Честь і слава, щира вдячність нашим героям! — сказала керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Ірина Соломаха.

Саму ж виставку, підготовлену Українським інститутом національної пам’яті та Центром досліджень визвольного руху, презентував співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко.

Цьогоріч співпали три важливих ювілеї : 380 років з дня народження Івана Мазепи, 140 років з дня народження Симона Петлюри і 110 років з дня народження Степана Бандери.

— Саме ці три постаті стали для українців уособленням свободи і готовності боротися за неї до кінця. Ці люди змогли відсунути власні амбіції заради справи, ставши гарним прикладом для наслідування. І сьогоднішнім керівникам усіх рівнів варто рівнятися на провідників нації, довести, що і вони здатні бути такими, — зауважив Сергій Бутко.

Унікальні світлини та біографічні відомості, представлені в експозиції, будуть доступні для перегляду жителям Чернігова та гостям міста до кінця жовтня, а потім їх покажуть і в інших населених пунктах області.

 

За інформацією Сергія Горобця,
Український інститут національної пам’яті