back

Делегація з Чернігівщини бере участь у II Форумі регіонів України та Білорусі

03-10-2019 | 15:44

У Житомирі сьогодні, 3 жовтня, розпочав роботу ІІ Форум регіонів України та Білорусі. Учасники заходу – представники місцевих органів влади, урядових та бізнесових кіл двох країн.

Делегацію від Чернігівської області очолила виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Наталія Романова. Вона, зокрема, взяла участь в офіційній зустрічі керівників регіонів України та Білорусі з керівництвом Житомирської облдержадміністрації та обласної ради.

Долучився до роботи Форуму і голова обласної ради Ігор Вдовенко.

Також у програмі заходу – Форум та виставка високих технологій, робототехніки, мехатроніки та стартапів. Мета – оновлення формату діалогу між розробниками інноваційних компаній, стартапів, науковцями та STEM-молоддю країн транскордонного співробітництва.

Питання організації пасажирських туристичних перевезень річковим транспортом, перевезень зернових вантажів і мінеральних добрив водним транспортом між Україною і Республікою Білорусь делегати Форуму обговорили під час круглого столу «Розвиток річкового судноплавства на річках Дніпро та Прип’ять».

Крім того, відбулися круглий стіл «Збереження мовного, культурного й природного середовища транскордонних територій: історія і сучасність» та Еко форум, на якому були підняті питання екологічних проблем басейну річки Дніпра, світових тенденцій розвитку органічного виробництва, реалізації глобальних цілей стратегії сталого розвитку в контексті екологічної освіти дітей та молоді тощо.

У рамках Форуму представлено виставку великогабаритної техніки українських та білоруських підприємств.

Тут свою продукцію презентує і Чернігівщина. Так, промислова компанія «Пожмашина» (один з найбільших в Україні виробників продукції протипожежного призначення та спеціального обладнання для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і техногенних катастроф) представила автоцистерну АЦ-4-60 (530927)-515М та автомобіль-самоскид АС-1422, а виробник автобусів, тролейбусів та корпусів автомобілів Чернігівський автозавод – сучасні автобуси «АЙСТРА» (пристосований для людей на інвалідних візках) та «ТЮЛЬПАН».

На Ярмарку продукції та виробів декоративно-прикладного мистецтва майстрів двох країн Чернігівська область демонструє твори традиційного декоративного мистецтва, зокрема різьбярство, вишивку, декоративне різьблення, кераміку.

Учасники Форуму планують підписати близько 200 угод про співпрацю в різних галузях між українською та білоруською сторонами.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації