back

60% голів ОТГ та сільських рад підтримують запровадження обігу земель – Міністерство економіки

02-10-2019 | 14:21

Коли наступного року стартуватиме обіг земель сільськогосподарського призначення, влада та люди на місцях мають бути готовими до цього та впевненими у своєму майбутньому, переконані в Уряді.

Профільне Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України провело опитування серед голів ОТГ та сільських рад. Мета: визначити думки місцевої влади, виявити найбільш важливі питання, які необхідно передбачити в законодавстві для забезпечення інтересів громад, а також дізнатися, якої підтримки потребують регіони для інформування жителів громад про питання обігу земель.

Опитування голів ОТГ та сільських рад показало підтримку запровадження обігу земель на рівні 59,7%. У ньому взяли участь 4849 респондентів, 81% з яких – із сільських рад, 12,8% – з  ОТГ, 4,3% – із селищ міського типу, 1,5% – з міст.

За результатами опитування 15% респондентів підтримують запровадження обігу земель, 45% – підтримують за виконання певних умов, 40% – не підтримують.

Найбільший рівень підтримки земельна реформа отримала у трьох областях: Чернівецькій (84%), Рівненській (75%), Волинській (69%). Найбільша кількість сільрад та ОТГ, де виступили за впровадження земельного ринку, у Львівській (242), Вінницькій (241) та Київській областях (227).

На питання щодо позитивного ефекту, який голови очікують для своїх громад від впровадження обігу земель, більшість відповіла, що це наповнення бюджетів та розвиток громади, ефективне використання землі, істотне збільшення вартості земельних ділянок. Також це облік земельних ділянок, можливість реалізувати своє право приватної власності, недопущення деградації землі внаслідок неякісного обробітку.

Нагадаємо, що Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявляв, що державна земля буде передана громадам, які самі зможуть вирішувати, коли, кому та за яку ціну продавати землю. Для того, щоб старт обігу ринку відбувся безболісно, в рамках запровадження земельної реформи розроблено низку законопроєктів, які комплексно вирішують проблемні питання та побоювання жителів села. Серед них: посилення переважного права, консолідація земельних масивів, електронні аукціони, дерегуляція землеустрою, запобігання рейдерству, реформування безоплатної приватизації земель, інфраструктура просторових даних, державна підтримка.

За інформацією Секретаріату
Кабінету Міністрів України