back

Навчання пожежників-добровольців, конкурс мікрогрантів та благоустрій територій: новини з ОТГ

20-09-2019 | 09:00

У Плисківській об’єднаній територіальній громаді, що на Борзнянщині, пожежники-добровольці отримали посвідчення про проходження спеціальної підготовки, а також необхідний спецодяг. Навчання проходило на базі Управління ДСНС України у Чернігівській області за програмою вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах Програми «U-LEAD з Європою». Проєкт реалізується спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща.

Для участі у згаданій ініціативі загалом відібрано 30 ОТГ з шести областей. На Чернігівщині, окрім Плисківської громади, беруть участь Височанська, Сосницька, Менська та Бобровицька.

У Коропі за рахунок державної субвенції розпочали капітальний ремонт місцевого будинку культури. Його мають завершити до кінця цього року.
Кіптівська ОТГ за кошти державного та місцевого бюджетів (на умовах співфінансування) придбала шкільний автобус вартістю понад 1,8 мільйона гривень.

Новий транспортний засіб на 31 місце відповідає всім вимогам безпеки. Автобус буде використовуватись для підвозу дітей із сіл Підлісне та Вовчок.

Линовицька ОТГ увійшла до десятки переможців конкурсу мікрогрантів «Добробут громад», що проводив агроіндустріальний холдинг «Миронівский хлібопродукт». Відтак, громада отримає сто тисяч гривень на реалізацію проєкту «Подорож до легенд Линовицького краю».

В ОТГ розчистять та облаштують територію з елементами ландшафтного дизайну навколо брами-башти родини графа де Бальмена, а також у самій башті. Відновлять штучний острів (так званий «чайний»), на дамбі відбудують «Місточок кохання», спорудять альтанку в парку Шевченка тощо.

Також побудують сувенірну крамницю та зроблять маркування туристичного маршруту (розробка та встановлення вказівних, інформаційних і попереджувальні знаків, а також QR-кодів з інформацією про туристичні об`єкти та історії, пов’язані з ними).

А в Куликівській ОТГ почали роботи з реконструкції водойми у селі Орлівка. Загальна вартість проєкту — понад 1,6 мільйона гривень. Нині триває випилка самосійних дерев, вирубка порослі, що заважатимуть очисним роботам.

Також тривають масштабні заходи з благоустрою в Жуківці. У серпні тут розчищали ставок, що знаходиться в центрі села.

У селі Бакланова Муравійка будують водозабірну свердловину. Проєкт передбачає встановлення пожежного гідранту.

Менська ОТГ цього року вперше запустила громадський бюджет. Перший з трьох проєктів-переможців втілили у життя: очистили річку Мена від водоростей та мулу в межах міста шляхом її зариблення.

За матеріалами ОТГ та Чернігівського Центру
розвитку місцевого самоврядування