back

В області триває розробка проєкту організації території РЛП «Міжрічинський»

18-09-2019 | 16:00

До кінця 2019 року громадська організація «Асоціація природоохоронних територій України» має розробити проєкт організації території регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів. Актуальні питання з цього приводу обговорили сьогодні в облдержадміністрації представники всіх дотичних структур, органів влади та громадськості. Нараду провела виконуюча обов’язки голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерини Сахневич, документ розробляється на всю площу парку з урахуванням аналізу виконання попереднього проекту згідно з вимогами чинного законодавства і міжнародних договорів.

Лісогосподарські підприємства вже надали пропозиції щодо зонування території парку.

Як зазначили виконавці роботи, проєкт розробляється на десять років із визначенням чіткого переліку заходів на перші п’ять. Нині проводиться збір усіх даних та узагальнення картографічних матеріалів.

На нараді свої пропозиції озвучила громадськість. Зокрема, розширити заповідну зону парку до 50% території (сюди мають входити всі болота) та скоротити всі рубки вдесятеро. Втім, обсяг рубок не може регулюватися проєктом організації території парку (для цього існує спеціальний механізм). У проєкті можуть бути передбачені лише окремі місця, де рубки взагалі заборонені. В той же час, експерти вважають недоцільним збільшення заповідної зони. Адже таким чином тут не розвиватиметься туристичний та рекреаційний напрями.

Зберегти унікальну екосистему Міжрічинського можна тільки спільними зусиллями. Не забуваймо про досвід подібних українських парків. Прошу при врахуванні будь-яких пропозицій та прийнятті рішень керуватися нормами законодавства, — акцентувала Наталія Романова.

До слова, Міжрічинський — найбільший регіональний ландшафтний парк в Україні (майже 80 тисяч гектарів). На його території зустрічається чимало видів рідкісних тварин і рослин, а також природних угрупувань, які потребують збереження та відтворення. Тому наразі особливо актуальними є питання охорони території парку, відтворення його біологічного різноманіття та раціонального використання природних ресурсів.

Усі пропозиції щодо зонування території РЛП з відповідними обґрунтуваннями можна надсилати до 1 жовтня на адреси Департаменту екології та природних ресурсів ОДА (м. Чернігів, проспект Миру, 14, е-mail: deko_post@cg.gov.ua, (0462) 674-872) та розробника проєкту — Асоціації природоохоронних територій України (м. Київ, вул. Анрі Барбюса, 5 Б, оф. 9, е-mail: ukr.pa.association@gmail.com).

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації