back

Від дотримання громадянами правил безпеки у поводженні з вогнем залежить збереження екосистем області

03-09-2019 | 16:53

Внаслідок сухої та спекотної погоди протягом останніх двох тижнів на території області спостерігається найвищий — 5 клас пожежної небезпеки. Щодоби на Чернігівщині виникає 15-20 загорянь у природних екологічних системах. Головна причина — людський фактор.

Як попередити пожежі в екосистемах області, говорили сьогодні на брифінгу в облдержадміністрації начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС в області Родіон Лігун, начальник відділу екологічного контролю природного заповідного фонду лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції в області Олександр Феськовець, заступник начальника управління агропромислового розвитку Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Щербатий та заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Жук.

За словами Родіона Лігуна, з початку року на території області зареєстровано 1359 пожеж, спричинених випалюванням сухої трави та сміття на відкритих територіях, 37 — на торфовищах, 27 пожеж у лісових масивах та ще три — на сільгоспугіддях. Мали місце трагічні випадки.

Пряма мова:

Варто зазначити, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Про діючі штрафи у прямій мові Олександра Феськовця:

Переймаються виникненням пожеж і лісівники. Як зазначив Олександр Жук, лише за серпень у лісовому господарстві зафіксовано 12 пожеж. Їх же кількість з початку року (більше 80) перевищила загальний показник за 2018 рік — 73 випадки.  

А от пожеж у агропромисловому виробництві стало менше порівняно з аналогічним періодом минулого року, каже Олександр Щербатий, відповідно 3 проти 7 випадків. Збільшення загорянь у лісах та на відкритих територіях фахівець пов’язує не лише з людським фактором, а й з малою кількістю опадів за останні три місяці.

Існує велика вірогідність, що суха та спекотна погода спостерігатиметься у першій половині вересня. Тож спікери наголошують на дотриманні елементарних правил безпеки у поводженні з вогнем.

У свою чергу, всі відповідальні служби поширюють превентивну інформацію та тримають наготові наявні технічні засоби боротьби з вогнем.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації