back

Вічна пам'ять, сердечна шана та безмежна вдячність захисникам України!

29-08-2019 | 11:00

Напередодні Дня незалежності Глава держави Володимир Зеленський підписав Указ, відповідно до якого 29 серпня відзначається День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. До речі, одним з ініціаторів відзначення Дня пам’яті захисників виступила громадська організація «Єдина родина Чернігівщини», яка неодноразово зверталася з цього приводу до Президента України.

Сама ж дата обрана не випадково. Цей день уже кілька років є народним днем пам’яті, адже 29 серпня 2014 року відбулись трагічні події під Іловайськом: запеклі бої за місто, що тривали впродовж декількох днів, закінчилися розстрілом українських військових. Тоді болісну звістку отримала й Чернігівщина. П'ять героїв відійшли у вічність: Олександр Уткін, Андрій Єсипок, Богдан Жайворонок, Сергій Джевага та Юрій Хуторний.

За п’ять років військових дій на сході країни загинули 172 кращі сини Чернігівщини, з них 141 боєць посмертно удостоєний орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Їх відданість Україні та військовій присязі навіки закарбована в пам’яті кожного з нас.

Сьогодні у сквері імені М. Попудренка чернігівська громада хвилиною мовчання вшанувала пам'ять земляків, які віддали своє життя за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. На їх честь пролунали залпи військового салюту.

Опісля керівники області та міста, представники органів влади, підприємств, установ і закладів, громадськості, військовослужбовці, члени родин загиблих героїв-сучасників, поклали квіти до меморіальних стел загиблим бійцям АТО/ООС та Героям Небесної Сотні.

Герої не вмирають!

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації