back

Аграрії області завершують збирати ранні зернові та зернобобові культури

14-08-2019 | 10:11

Про це повідомили у Департаменті агропромислового розвитку Чернігівської ОДА.  

Згадана група культур зібрана з площі понад 243 тисячі гектарів (93% від прогнозованих обсягів). Обмолочено майже на 13 тисяч гектарів більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Загалом намолочено більше 975 тисяч тонн зерна. Рівень урожайності — 40 центнерів з гектара. Це на 1,2 центнера з гектара більше минулорічного показника.

Найбільший вал зерна мають хлібороби Бахмацького району (99 тисяч тонн), Борзнянського (70), Прилуцького (62), Менського (56), Чернігівського (63) та Козелецького (52 тисячі тонн).

Найкращі якісні показники — в аграріїв Талалаївщини та Срібнянщини, де середня врожайність перевищує 57 центнерів з гектара. Дещо менша вона у Варвинському, Ічнянському, Ріпкинському, Бахмацькому та Бобровицькому районах — 52-55 центнерів з гектара.

Варто зазначити, що завершене збирання основних площ ранніх зернових у Бахмацькому, Борзнянському, Варвинському, Ічнянському, Козелецькому, Куликівському, Менському, Новгород-Сіверському, Носівському, Прилуцькому, Сосницькому і Талалаївському районах. Тут обмолочено 95-100% площ.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської облдержадміністрації