back

„Літературний Чернігів” відзначив своє 20-річчя

26-09-2012 | 16:09

26 вересня в Чернігівському обласному молодіжному театрі відбувся творчий вечір з нагоди 20-ї річниці заснування журналу «Літературний Чернігів» та 75-річчя з дня народження головного редактора видання Михася Ткача. Привітати альманах та його головного редактора завітали поважні гості, серед яких заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, представники Чернігівського земляцтва в м. Києві, а також друзі, колеги, читачі та шанувальники видання.

Журнал «Літературний Чернігів» — це історія Чернігова, історія області. Історія, яку розпочав творити 20 років тому Михась Ткач, зініціювавши створення альманаху «Просвіта-92», який був прообразом «Літературного Чернігова». Альманах виходив двічі на рік (до листопада 1993) і мав назву «Чернігів».

У журналі було вперше надруковано слова популярної в Україні пісні «Я козачка твоя» (слова місцевої поетеси Надії Галковської), вірші Миколи Адаменка, Миколи Холодного, Олександра Самійленка, пошуково-історичні матеріали, літературознавчі та публіцистичні статті.

У 1992 журнал спільно із об'єднанням Літературна спілка «Чернігів» заснували премію імені Леоніда Глібова. Ця відзнака присуджується щороку в день народження видатного українського письменника (5 березня).

«20 років – це не просто дата, це літопис життя літературної спільноти, об’єднаної однією справою і любов’ю – до людини, до слова, до світу», - наголосив у своєму вітальному слові Віктор Тканко.

Він також зазначив, що сьогодні видання «Літературний Чернігів» займає чільне місце в інформаційному просторі області. За влучними публіцистичними статтями, літературознавчими та історичними матеріалами, ліричними віршами – велика праця всіх, хто творив цей журнал, а це і члени літературної спілки «Чернігів», члени редколегії, і головний редактор видання Михась Ткач.

Від імені голови облдержадміністрації Володимира Хоменка та голови обласної ради Анатолія Мельника Віктор Тканко привітав видання з 20-річчям, побажав редактору і всім, хто бере участь у творенні журналу, нових творчих успіхів, щастя та здоров’я та вручив відзнаки обласної державної адміністрації і обласної ради.

Цього святкового вечора на адресу альманаху «Літературний Чернігів» та його головного редактора прозвучало багато добрих та світлих побажань, які засвідчили важливість та популярність видання для культурного життя Чернігівщини.Управління у справах преси
та інформації облдержадміністрації