back

В області поступово впроваджується відновлювальна енергетика

08-07-2019 | 16:25

На Чернігівщині з початку року приватними домогосподарствами введено в експлуатацію понад 1100 кВт потужностей – 29 нових об’єктів, які виробляють електроенергію з енергії сонця. Усього ж їх працює 134 загальною потужністю 2,5 МВт.

Крім того, ТОВ «Чернігівська генеруюча компанія» ввела в експлуатацію нову когенераційну установку, що працює на твердому паливі, з виробництва електричної (потужність – 0,49МВт) та теплової (потужність – 0,739 Гкал) енергії.

Загальна потужність об’єктів у Чернігівській області, які працюють на альтернативних, відновлювальних джерелах енергії, – майже 11,5 МВт. За півроку ними вироблено 49,2 мільйонів кВт/год електроенергії.

Загалом в Україні у І півріччі 2019 року встановлено потужностей, що генерують електроенергію із відновлюваних джерел енергії, майже у 2 рази більше, ніж за весь 2018 рік. У розвиток відновлювальної енергетики цьогоріч інвестовано майже 1,3 мільярда євро.

Варто зазначити, що завдяки прийнятому у квітні цього року Закону України щодо нової системи підтримки «зеленої» енергетики із 2020 року нові потужності відновлюваної електроенергетики братимуть участь в аукціонах. Це дозволить суттєво зменшити ціну на закупівлю електроенергії із відновлюваних джерел енергії.

За інформацією Держенергоефективності
та Департаменту житлово-комунального господарства та
паливно-енергетичного комплексу Чернігівської облдержадміністрації