13-06-2019 | 17:12
Про це заявили сьогодні учасники зустрічі, що відбулася в облдержадміністрації: віцепрезидент компанії «Elekta Europe» (Швеція) Вальдемар Колоджей, координатор Посольства Королівства Швеції в Україні з питань бізнесу й торгівлі Олександр Машинець, генеральний директор ТОВ «Біосенс» Алла Шпицька, заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, начальник управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, головний лікар Чернігівського обласного онкодиспансеру Валерій Зуб.
— Система охорони здоров’я області зазнає зараз кардинальних змін, — зазначила під час зустрічі Наталія Романова. — Ми прагнемо максимально її осучаснити як з точки зору підготовки персоналу, так і з точки зору технічної оснащеності. Маємо певні здобутки у цьому напрямку. Один з найвагоміших — введення в дію нового корпусу відділення променевої терапії, де встановлений лінійний прискорювач «ElektaInfinity». Це наше спільне досягнення, і ми пишаємось цим.
Учасники зустрічі згадали, як мрія головного лікаря онкодиспансеру рятувати людське життя і здоров’я за допомогою сучасного обладнання стала реальністю. До її втілення у життя долучилися представники обласної та міської влади, депутати всіх рівнів, чимало простих небайдужих людей.
— Пишаємося тим, що разом з вами створили сучасний центр з лікування онкозахворювань, — зауважив Вальдемар Колоджей. — Побувавши там сьогодні, бачимо, що клініка розвивається, удосконалюється, ефективно допомагає пацієнтам.
Серед чинників, що призвели до успішного запуску найсучаснішого лінійного прискорювача на Чернігівщині, віцепрезидент компанії «Elekta Europe» особливо виокремив прозорість і відкритість у діях всіх учасників процесу. І наголосив, що «Elekta Europe» — один зі світових лідерів у галузі радіаційної онкології — готова до продовження співробітництва.
За словами Валерія Зуба, для повного забезпечення потреб пацієнтів у лікуванні одного лінійного прискорювача недостатньо. Тож потрібно вишукувати можливості для придбання і встановлення ще й іншого обладнання. Учасники зустрічі одностайно підтримали цю думку і запевнили у своїй готовності сприяти цьому.
— Створення сучасного онкологічного центру привернуло до Чернігівщини увагу медичної спільноти з усієї України, — акцентувала Наталія Романова. — Чернігів стає міжрегіональним осередком передового досвіду у цій сфері. Маємо плани створити центр пересадки кісткового мозку і тверде переконання, що вони будуть реалізовані. Адже це надзвичайно потрібно людям.
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації