back

В Україні стартував проект «Поліцейський офіцер громади»

29-05-2019 | 09:20

«Поліцейський офіцер громади» – спільний проект громад і Нацполіції. Мета проекту: щоб кожна ОТГ мала поліцейського офіцера, який житиме її життям, буде на постійному зв’язку та допомагатиме громаді. Згідно з планом проекту за 2019-2020 роки мають бути відібрані 1624 поліцейських для громад.

Запуск такого проекту ще раз підтверджує, що дві важливі реформи: децентралізація та реформа Нацполіції дають синергетичний ефект. Про це сказав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час запуску проекту «Поліцейський офіцер громади». За його словами, Уряд буде направляти фінансування для того, щоб поліцейські по всій Україні були якісно забезпечені та могли професійно виконувати свій службовий обов’язок – забезпечувати порядок і безпеку.

Довідково. Поліцейські-переможці конкурсного відбору проходять спеціальний підготовчий курс міжнародного рівня (тактична підготовка з моделюванням ситуацій, контраварійне кермування, навички проактивної діяльності, методи взаємодії поліції та громади).

Відібрані поліцейські громад централізовано отримають: однострій, планшетні комп’ютери та боді-камери, радіостанції, спеціальні засоби, засоби індивідуального захисту, озброєння, спеціалізовані легкові автомобілі.

Пілотний проект розпочався у листопаді минулого року у Дніпропетровській та Кіровоградській областях. У ньому беруть участь 38 ОТГ та одна сільська рада.

За інформацією Секретаріату Кабінету Міністрів України