back

Кожен має нести відповідальність за свої вчинки незалежно від етнічного походження

28-05-2019 | 16:33

На цьому наголосила керівник ромської національно-культурної організації «Неве Рома», адвокат Марія Іванова сьогодні на брифінгу в облдержадміністрації, присвяченому питанню інтеграції ромів в українське суспільство.

Хоча в області, як і Україні в цілому, проживають представники різних народів (а це близько 20% всього населення), стосовно ромів у суспільстві існує чи не найбільше стереотипів. Крім того, за словами Марії Іванової, деякі ЗМІ поширюють непідтверджену негативну інформацію, що також впливає на ставлення громадян до ромів.

Як зазначив начальник відділу у справах національностей та релігій Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олексій Степаненко, в області діє план заходів щодо захисту та інтеграції ромського населення в українське суспільство. Він включає правовий та соціальний аспекти, сприяння зайнятості, підвищення освітнього рівня, охорону здоров’я, поліпшення житлово-побутових умов, задоволення культурних потреб тощо. У рамках його реалізації проводяться інформаційно-просвітницькі заходи.

Значну допомогу представникам ромської громади області  надає Міжнародний фонд «Відродження», наголосила Марія Іванова. Проект, над яким нині працюють, — «Адвокаційна робота по попередженню негативної ситуації з ромами».

— Прикро, що доволі часто до нас відносяться необ’єктивно та упереджено, забуваючи, що поганий вчинок може скоїти представник будь-якої національності. Як громадянин України та юрист переконана: кожен має нести відповідальність за свої вчинки незалежно від етнічного походження. А спільними справами, просвітницькими та культурними заходами ми зможемо подолати стереотипи та запобігти проявам дискримінації. Адже всі ми — єдиний український народ. І прагнення у нас одні — жити і працювати на благо своєї родини та країни, — зауважила керівник організації «Неве Рома».

Вона також акцентувала на проблемі працевлаштування. Адже часто через упереджене ставлення до ромів, як до «нації злочинців», їм важко знайти роботу. Щоб змінювати ці стереотипи, організація «Неве Рома» готова налагоджувати співпрацю із центрами зайнятості.

До речі, Марія Іванова – одна із перших лідерів ромського руху в Україні, перший адвокат ромського походження в країні.

Довідково. На Чернігівщині офіційно зареєстровано 41 національно-культурне товариство (у тому числі ромських — 6), з них 17 — активно діючі.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації