back

В області розпочато розробку регіональної частини національного МСП порталу

13-05-2019 | 16:49

Підприємництво — один із дієвих важелів економічного зростання. Тому у центрі уваги влади, як обласної, так і місцевої, залишаються питання подальшого розвитку бізнесу, особливо малого та середнього. Це, зокрема, передбачено Планом перспективного розвитку Чернігівщини на 2019-2021 роки.

Для популяризації інвестиційного потенціалу регіону вже створено інвестиційну карту області. Вона має стати джерелом корисної інформації для потенційних інвесторів та збільшити кількість позитивних рішень щодо реалізації інвестиційних проектів.

Варто зазначити, що на державному рівні розробляється інформаційний портал для малого та середнього підприємництва. Його мета — надати доступ до інформації всім цільовим групам про можливості для створення, розвитку та підтримки МСП в Україні.

У рамках розробки регіональної частини національного МСП порталу до Чернігівської області завітала делегація проекту FORBIZ, аби обговорити майбутню структуру цієї частини порталу та контент наповнюваної інформації.

Експерт проекту FORBIZ Ольга Красовська: «Нині на базі офіційного сайту Мінекономрозвитку розробляється інформаційний портал для малого та середнього підприємництва. Там має з’явитися регіональна складова. Тобто вимір, що даватиме змогу підприємцям на місцях максимально швидко та оперативно отримувати інформацію, необхідну для розвитку конкретного бізнесу. Чернігівська область — пілотний регіон, відтак на мапі з’явиться першою».

 

Директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик: «Переконана, що завдяки створенню такого національного порталу для МСП підприємці справді матимуть єдиний майданчик для отримання інтегрованої інформації. Це не тільки підвищить рівень обізнаності громадян, а й спонукатиме їх розвивати власний бізнес».

Олександра Хомик подякувала представникам проекту FORBIZ за плідну співпрацю та надану широку методологічну підтримку в розробці стратегічних документів, спрямованих на розвиток підприємницького середовища Чернігівщини (область є пілотною в рамках проекту міжнародно-технічної допомоги FORBIZ щодо підтримки розвитку МСП).

Експерти з Центру розвитку інновацій та Офісу реформи адміністративних послуг ознайомили учасників сьогоднішньої зустрічі — представників структурних підрозділів облдержадміністрації, органів юстиції — з першими напрацюваннями. Далі обговорення проходитимуть з представниками Чернігівської та Ніжинської міських рад, Козелецької селищної ради, підприємцями.

До слова, в області здійснюють господарську діяльність більше 5,9 тисячі підприємств, з яких 5560 — малих, 339 — середніх, 5 — великих та понад 34 тисячі — фізичних осіб-підприємців.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації