back

На Чернігівщині проходить всеукраїнська нарада освітян

11-05-2019 | 09:19

Два дні поспіль в Чернігівській області триває всеукраїнська нарада керівників органів управління освітою та ректорів (директорів) обласних інститутів післядипломної освіти. Освітяни аналізують попередні підсумки 2018-2019 навчального року, а також обговорюють ініціативи та проекти, спрямовані на реформування освітньої галузі та розбудову Нової української школи.

Учора, 10 травня, у пленарній частині заходу, що відбулася в Батурині, взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, її перший заступник Павло Хобзей та заступник Вадим Карандій. Чернігівську область представляли голова ОДА Олександр Мисник та голова обласної ради Ігор Вдовенко.

Лілія Гриневич, зокрема, окреслила основні завдання з підготовки до нового 2019-2020 навчального року. Окремо зупинилася на питаннях розвитку Нової української школи. Міністр поставила вимогу перед керівниками галузі освіти на місцях – стовідсотково і вчасно використати державні кошти, спрямовані на закупівлю обладнання для НУШ.

У 2019 році Уряд спрямував субвенцію на обладнання перших класів Нової української школи. Загалом виділено понад 1,2 мільярда гривень, з яких 950 мільйонів передбачено для придбання меблів, дидактичних матеріалів та комп'ютерного обладнання, ще 265 мільйонів – для підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.

Голова ОДА Олександр Мисник зазначив, що освіта – один з головних пріоритетів Плану перспективного розвитку Чернігівської області на 2019-2021 років. Тож важливо, що всеукраїнська нарада освітян проходить саме на Чернігівщині.  

– Ми маємо гарні показники в галузі, зокрема в розвитку Нової української школи, інклюзії, профтехосвіті, післядипломній педагогічній освіті, – підкреслив голова ОДА. – Наше завдання – висока якість освіти на всіх рівнях: від початкової школи – до закладів вищої освіти.

Начальник Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації Микола Конопацький детально зупинився на стані справ в освітній галузі області. Також він презентував карту сучасного освітнього простору Чернігівщини.

Цей онлайн-сервіс має 10 складових: загальну характеристику стану розвитку освітньої галузі області, заклади загальної середньої освіти, опорні школи, заклади інтернатного типу, професійної (професійно-технічної), вищої та фахової передвищої освіти, межі громад, маршрути підвозу дітей сільської місцевості до місць навчання, ділянки дороги за шкільними маршрутами, що потребують ремонту, кордони області.

Інформація, яку містить інтерактивна карта, дозволяє зрозуміти перспективи розвитку галузі, у тому числі розбудови старшої профільної школи, розробити стратегію створення профільних закладів академічного та професійного спрямування, враховуючи географію, потужності закладів, запити та потреби населення.

Сьогодні учасники дводенної всеукраїнської наради ознайомляться з роботою реабілітаційного інклюзивно-ресурсного центру Чернігівської міської ради, обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського та Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації