Сьогодні у Чернігові, як і у всій нашій державі, відзначається День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Кожна повоєнна річниця — щоразу і світлий, і скорботний день. Це завжди привід згадати і ще раз усвідомити, ціною яких неймовірних зусиль і втрат було звільнено нашу землю від загарбників.
День Перемоги у Другій світовій війні виборювали представники різних національностей, релігій, поглядів. Українці — наші діди й прадіди — у числі найдостойніших із них.
В епіцентрі воєнних дій Україна опинилася вже у вересні 1939 року. Протягом Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися усією територією нашої держави.
За твердженнями науковців, під час війни було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств.
Та найтяжчими були демографічні втрати. Війна й окупація призвели до різкого, катастрофічного зменшення кількості населення — дослідники називають цифри від 8 до 10 мільйонів осіб.
За цими сухими цифрами — мільйони людських доль, безмежне горе, страждання, біль. Про це нестерпно важко пам’ятати, але й забути неможливо.
Та попри всі втрати наш народ боровся й не корився. Вигнання нацистів з українських земель розпочалося восени 1943 року і завершилося наприкінці 1944-го. Український напрям був головним на Східному фронті: тут діяло від 50 до 75% всіх дивізій Вермахту і половина всіх радянських сил.
Майже сім мільйонів вояків у семи арміях світу — такий фронт виставила Україна в боротьбі проти нацизму. Понад 2,5 мільйона українців удостоєні високих військових нагород різних держав, більше двох тисяч стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.
Друга світова війна найбільш кривава в історії людства. Сьогодні разом з усім світом ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, чиє життя погасло у горнилі війни.
У церемонії покладання квітів на Меморіалі Слави взяли участь очільники області та міста, керівники державних установ та організацій, активні члени громадянського суспільства, ветерани всіх поколінь, жителі Чернігова.
Учасники урочистостей пройшли ходою до Меморіалу, хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, полеглих на полях Другої світової війни, поклали квіти до Вічного Вогню на могилі Невідомого Солдата. На честь воїнів-визволителів пролунали залпи військового салюту.
Пам’ять про боротьбу із загарбником та Перемогу над ним і сьогодні робить нас сильнішими, надихає на боротьбу за єдину й суверенну Україну, зміцнює нашу віру та надію на її мирне, щасливе, демократичне і заможне майбуття у європейській спільноті.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини
- До відбудови Чернігівської області наразі активно долучаються дві країни – Франція (з регіоном Іль-де-Франс укладено Меморандум про співпрацю), та Латвія. Вони підтримують Чернігівщину з перших днів після звільнення від окупантів.
- Відновлення 25 закладів освіти (21 ЗДО, 2 ЗСО та 2 ліцеї); розвиток молодіжного потенціалу UPSHIFT і цифрової платформи Ureport; створення молодіжних центрів; підсилення технічної бази навчальних закладів; зміцнення потенціалу робітників сфери освіти; заняття для дітей онлайн/офлайн – все це у планах ЮНІСЕФ
- Днями заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Синенко повернувся з чергової поїздки на схід України. «Продовжуємо підтримувати наших захисників із 1-ої окремої танкової Сіверської бригади. Щиро дякую всім, хто долучився до процесу», – прокоментував Дмитро Синенко.
- У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.
- Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області продовжує роз'яснювати актуальні питання щодо розрахунку/перерахунку субсидій.
- За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно присвоєно майору Олександру Борису та молодшому сержанту Назару Небожинському.
- З нагоди Дня захисників і захисниць України Президент Володимир Зеленський вручив високі державні нагороди українським військовослужбовцям, почесні найменування, відзнаки та бойові прапори військовим з'єднанням, а також узяв участь у складанні присяги ліцеїстами – вихованцями військових ліцеїв.
- У День Захисників та Захисниць в Україні о 9 годині ранку відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання.
- У 2023 році Україна вперше відзначає День захисників і захисниць 1 жовтня. Це свято відзначається в Україні на державному рівні від 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.
- Аграріями Чернігівщини станом на 28 вересня обмолочено 63,6 тис. га соняшнику – 26 % до прогнозованих обсягів (намолочено 147,55 тис. тонн) та 24,8 тис. га сої, а це – 30% до прогнозу (намолочено 49,85 тис. тонн).
- З нагоди Дня захисників та захисниць України, який цього року відзначаємо 1 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, у селі Лукашівка Іванівської громади відкрили меморіальний комплекс захисників України, які загинули тут у березні 2022 року.
- Новий поштовий блок продовжує випуск 2022 року «Зброя Перемоги» та включає зображення найкращих зразків техніки, наданої іноземними партнерами – бойових танків Challenger 2 (Велика Британія) та Leopard 2 (Німеччина), зенітно-ракетного комплексу Patriot (США), самохідної артилерійської установки CAESAR (Франція), а також бойової машини піхоти M2 Bradley (США).
- У селі Іванівка Чернігівського району Агентство відновлення розпочало відбудовувати приміщення їдальні місцевого ліцею.
- Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.
- Напередодні професійного свята кращим освітянам Чернігівщини вручили обласні премії імені Софії Русової та Георгія Вороного. Нагородження лауреатів відбулось в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського.









































