back

Голова ОДА Олександр Мисник взяв участь у меморіальних заходах

08-05-2019 | 13:30

Сьогодні чернігівська громада вшановує мужність і відданість тих, хто 74 роки тому здобув перемогу у Другій світовій війні. Скільки б не минуло років, пам’ять про величний подвиг воїнів-захисників житиме вічно. Адже немає на українській землі родини, в літописі якої б не залишила страшні сторінки та війна.

На жаль, ця смертельна боротьба заради щасливого майбутнього була не остання в історії нашого народу. Сьогоднішні захисники ціною власного життя відстоюють цілісність та суверенітет України на її сході.

Хвилиною мовчання пам’ять усіх полеглих героїв вшанувати учасники меморіального заходу у сквері імені М. Попудренка.

Представники органів влади, ветерани Другої світової, військовослужбовці, громадськість поклали квіти до братської могили загиблих воїнів та меморіальних стел загиблим учасникам антитерористичної операції і героям Небесної Сотні.

Тематичні заходи до Дня пам’яті та примирення продовжилися біля П’ятницької церкви, де зібралися понад триста музикантів мистецьких закладів міста та області. Вони спільно виконали твір Інни Францескевич «Аве Марія» в рамках загальноміського флешмобу мистецьких колективів «Молитва за мир».

До заходу долучилися голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник, голова облради Ігор Вдовенко та Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

— Серцем і душею ми відчуваємо, що найдорожчим є мир, а найсвятішою — Перемога! 8 та 9 травня — світлі, і скорботні дні водночас, адже радість перемоги була невіддільна від болю і смутку за мільйонами загиблих.

За свідченнями науковців, під час Другої світової війни було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств. Та найтяжчими були демографічні втрати — від 8 до 10 мільйонів осіб.

Ми низько вклоняємося кожному з фронтовиків, хто на свої плечах виніс тягар воєнного часу та наближав День Перемоги. Ми пишаємося нашими захисниками, які нині відстоюють незалежність України у боротьбі із зовнішнім агресором. Вірю, що в Україні запанує мир, спокій, добро та процвітання, а в наших домівках завжди буде затишок, тепло і достаток! — звернувся до присутніх Олександр Мисник.

Насамкінець флешмобу у небо випустили «голубів миру».

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації