back

Глава держави про ефективність ООС: Українські воїни продемонстрували героїзм, високий професіоналізм і самовідданість у відсічі агресії

07-05-2019 | 08:09

Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил Петро Порошенко переконаний у ефективності рішення щодо зміни формату антитерористичної операції на сході України на операцію Об’єднаних сил.

Під час спілкування із офіцерським складом ЗСУ Глава держави нагадав, що ООС триває вже більше року у повній відповідності із законом про особливості державної політики із забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України на території Луганської і Донецької областей. «Цим законом був змінений формат проведення операції з антитерористичної. Життя і цей рік яскраво продемонстрували правильність рішення», - сказав Петро Порошенко.

За словами Президента, за цей час в рамках проведення операції Об’єднаних сил, не порушуючи Мінських домовленостей, було звільнено 24 квадратних кілометра української землі, зокрема три населених пункти – хутір Вільний, Південне, Шуми.

«Українські воїни продемонстрували рішучість, відвагу, героїзм, високий професіоналізм і самовідданість у відсічі агресії. І була доведена ефективність дій Збройних Сил України в полосі проведення операції Об’єднаних сил», - наголосив Верховний Головнокомандувач.

Він також відзначив постійні заходи з підвищення бойової підготовки і військового вишколу, які здійснювались цього року. «В цілому частини української армії і інших силових структур, які діють на лінії зіткнення сьогодні, добре оснащені, добре нагодовані, озброєні і успішні в досягненні поставлених цілей», - констатував Петро Порошенко.

Глава держави також зауважив, що водночас, окрім суто військових завдань, формат ООС передбачає проведення правоохоронних, цивільно-гуманітарних та інших комплексних проектів щодо відновлення комплексної інфраструктури і створення умов для відновлення ефективного подальшого мирного життя мешканців регіону.

«І мені приємно, що і в минулий, і в цей приїзд, спілкуючись в населених пунктах, які розташовані вздовж лінії зіткнення, ми чітко спостерігаємо покращення ставлення місцевих мешканців до військовослужбовців Збройних Сил України. Коли вони відзначають високу дисципліну, зовнішній вигляд, готовність завжди прийти на допомогу при наданні медичної допомоги, інших позицій», - сказав Президент.

«Я гордий тим, що таким чином зараз сприймають українського воїна. Поки є український воїн – є мир. Якщо Росія активізує свої дії, то є ефективний і надійний захист», - підкреслив Петро Порошенко.

Окремо Президент відзначив роботу по розмінуванню і законодавче забезпечення цієї діяльності. «В цьому контексті хотів би подякувати своєму Уповноваженому по Донбасу, Першому заступнику Голови Верховної Ради України Ірині Геращенко. Було зроблено не тільки законодавче забезпечення розмінування, а також і законодавче забезпечення всієї діяльності Збройних Сил України», - сказав Глава держави.

Він також нагадав, що в рамках ініціативи «Допомога Схід» до лікувальних закладів Донецької і Луганської областей лише медичного майна було передано на суму в майже шість мільйонів гривень. У цьому контексті Петро Порошенко відзначив ефективну взаємодію командування Об’єднаних сил з Військово-цивільною адміністрацією Донецької області.

Прес-служба Президента України