back

Ми забезпечуємо «нове європейське обличчя» прикордонної служби та її здатність ефективно працювати за стандартами НАТО – Президент привітав прикордонників з професійним святом

03-05-2019 | 17:28

Президент Петро Порошенко на Черкащині привітав прикордонників з професійним святом та оглянув Головний центр підготовки особового складу Державної прикордонної служби.

Під час перебування у центрі Глава держави ознайомився з роботою мобільного (захищеного) пункту управління; підготовкою операторів БПЛА, а також з роботою Центру підготовки з протидії розповсюдженню зброї масового знищення, де оглянув, зокрема, класи по виявленню хімічно-небезпечних речовин, виявленню засобів доставки компонентів зброї масового знищення та радіометричної лабораторії. Президенту було продемонстровано порядок бойового злагодження, вогневе ураження цілей та дії спецпідрозділу «Дозор».

Під час урочистостей до Дня прикордонника Глава держави наголосив, що попередні 5 років показали українцям ціну питання про надійну охорону державного кордону. «Підрозділам Державної прикордонної служби випало першими прийняти удар російської агресії на найслабше захищених його ділянках. Героям-прикордонникам довелося вступити у бій у дуже важких умовах. Так трапилося тому, що питання належного облаштування українсько-російського кордону, створення ефективної системи його охорони і оборони перебувало на периферії уваги українських політиків. Дуже багатьох заспокоїли договори і домовленості з Російською Федерацією. Час показав, що вони не варті паперу, на якому були надруковані», - зауважив Петро Порошенко. За його словами, за мужність і героїзм, виявлені під час виконання службових обов’язків, понад 900 прикордонників відзначені державними нагородами. На жаль, 70 захисників віддали своє життя за свободу і незалежність України. Присутні вшанували пам'ять хвилиною мовчання. Президент також вшанував пам`ять героїв – прикордонників, поклавши квіти до Пам’ятника прикордонникам всіх поколінь.

«За минулі п’ять років Україна пройшла великий шлях. Разом зі змінами в країні відбувалися зміни в Державній прикордонній службі. Сучасне озброєння, оснащення, амуніція, ґрунтовний вишкіл поставили вас врівень із найкращими прикордонниками світу, Європи», - зауважив Президент. За його словами, це вдалося зробити в надзвичайно стислий термін, і нині Конституція визначає завданням усіх органів влади і місцевого самоврядування стратегічний вектор розвитку України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Президент підкреслив, що з цією метою проводиться масштабне реформування всього сектору безпеки і оборони, включно з прикордонною службою. Глава держави наголосив, що Державна прикордонна служба України виконує завдання не лише охорони, а й оборони державного кордону, і під час сьогоднішніх навчань всі мали можливість у цьому переконатися.

«Радий, що Державна служба отримала чітке завдання – імплементація до єдиного європейського та євроатлантичного безпекового простору. Впевнений, що це завдання українські прикордонники чітко виконають», - наголосив Петро Порошенко. За його словами, нині службою впроваджуються сучасні підходи інтегрованого управління кордонами та проводяться спільні заходи з партнерами щодо протидії транскордонній злочинності.

«Налагоджено ефективну співпрацю з прикордонними і правоохоронними відомствами країн-партнерів та міжнародними безпековими організаціями», - додав він. Зокрема, прикордонне відомство виконало весь комплекс заходів, передбачених Планом дій щодо лібералізації візового режиму.

«Поряд з цим, в умовах російської агресії, терористичних загроз та міграційної кризи нами вживаються додаткові заходи щодо посилення контролю за в’їздом в Україну. Зокрема, у стислі терміни в пунктах пропуску розгорнуто систему біометричного контролю іноземців. Раніше це потребувало десятки років. Зараз ми це зробили за декілька місяців», - зауважив Президент.

Окремо Петро Порошенко акцентував увагу на нарощуванні морського компоненту – розгорнуто Регіональне управління Морської охорони, корабельно-катерний склад поповнено новим катером Морської охорони типу UMC-1000. У цьому році очікується укладання договорів на будівництво 22 сучасних кораблів патрульного класу, поставлено завдання щодо закупівлі вертольотів французького і українського виробництва, зокрема в цьому та наступному році будуть закуплені 24 сучасних легких патрульних вертольоти.

«На сьогодні в країні реалізується 18 міжнародних проектів, які стосуються удосконалення охорони кордону, підготовки персоналу, логістики, медичного забезпечення, боротьби з корупцією тощо. Ми впевнено формуємо «нове європейське обличчя» прикордонної служби, забезпечуємо її здатність ефективно працювати за стандартами НАТО», - наголосив Президент. Він подякував за це міжнародним партнерам – ЄС, урядам Сполучених Штатів Америки, Канади, Королівства Норвегії, Великобританії, Федеративної Республіки Німеччина, а також Міжнародній організації з міграції, Організації з безпеки та співробітництва у Європі, Програмі розвитку ООН тощо.

«Наш стратегічний курс і рішення, спрямовані на його реалізацію, приніс вагомі результати. Впевнений, що країна не зупиниться і не зійде з обраного шляху, яким ми впевнено крокували 5 років», - наголосив Глава держави, додавши, що впевненості йому надає побачені зміни у Центрі.

«Тут бачу молоде покоління прикордонників, які обрали для себе нелегку, але вкрай почесну долю – захисника України, охоронця і захисника її державного кордону. Тут бачу патріотів, які готові утверджувати Україну як незалежну і вільну європейську державу, члена Північноатлантичного альянсу. Вам стояти на захисті демократії, свободи, верховенства права, які є найважливішими цінностями для кожного українця. Адже прикордонники завжди перші на захисті», - наголосив Глава держави.

Прес-служба Президента України