back

Як не допустити пожежі в екосистемах

03-05-2019 | 16:03

Однією з нагальних весняних проблем є спалювання сухої минулорічної рослинності. Адже нерідко під час цього виникають пожежі, які руйнують екосистеми.

Так, цьогоріч на території лісогосподарських підприємств Чернігівської області виникло понад 20 випадків лісових пожеж загальною площею більш ніж 100 гектарів. Значна частина випадків – внаслідок переходу вогню на лісосмуги з прилеглих земель.

Крім того, спалювання листя і сухої трави має негативні наслідки на здоров’я людини. Зокрема, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря виділяється близько 9 кілограмів мікрочастинок диму, що містить чадний газ, важкі метали та канцерогенні сполуки. А тліюче без доступу кисню листя виділяє бензопірен – речовину, здатну викликати в людини онкологічні захворювання.

За статистикою, основними причинами виникнення пожеж на відкритих територіях є людська діяльність.

Шановні громадяни! Не провокуйте пожежі на відкритих територіях та дотримуйтесь елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Категорично забороняється:

– створювати смітники та спалювати відходи;

– розводити багаття в лісі та лісопосадках;

– палити, кидати в лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

– залишати в лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

– дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації