24-04-2019 | 15:38
39 об’єднаних територіальних громад Чернігівської області цьогоріч отримають 134,1 мільйона гривень з держбюджету.
Додаткові кошти на розвиток інфраструктури надійдуть і до бюджетів міст обласного значення – Ніжина та Новгорода-Сіверського, які минулого року завершили процедуру приєднання суміжних сільських рад.
Усього ж на регіони від держави спрямовується 2,1 мільярда гривень субвенції місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ. У розрахунку на одного жителя сільської місцевості – 495 гривень.
806 ОТГ отримають кошти для підвищення якості надання послуг, реконструкцію та ремонт вулиць, доріг, створення ЦНАПів, відбудову шкіл, дитсадочків, об’єктів водопостачання, впровадження енергоефективних заходів, закупівлю транспортних засобів та інше. Про це заявив під час засідання Уряду Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
– Децентралізація, розпочата у 2014 році, дала громадам колосальні можливості для розвитку. Починаючи з 2016 року, ОТГ отримали від держави 4,4 мільярда гривень інфраструктурної субвенції, за рахунок яких було реалізовано понад 6 тисяч нових проектів. Це, в першу чергу, нові садочки, школи, амбулаторії, дороги, об’єкти спорту і культури, Центри надання адмінпослуг тощо – все те, що дає нову якість послуг, — підкреслив Віце-прем’єр-міністр і додав, що об’єднані громади сьогодні отримують значну фінансову підтримку від держави, на відміну від тих, хто ще сумнівається у реформі.
Загальна державна підтримка регіонального розвитку у 2019 році – понад 33 мільярди гривень. Від початку реформи вона зросла у 67 разів (у 2014-му — 500 мільйонів гривень).
Нагадаємо, Уряд затвердив зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ. Відтепер проекти мають враховувати потреби різних соціальних груп та рівні права й можливості жінок і чоловіків.
Довідково. Упродовж 2016-2018 років ОТГ Чернігівської області отримали понад 250 мільйонів гривень на розвиток власної інфраструктури. За ці кошти було реалізовано більше 300 проектів, спрямованих переважно на ремонт комунальних автодоріг, реконструкцію вуличного освітлення, будівництво підводного водопроводу, реконструкцію мережі водопостачання, ремонт закладів освіти, медицини, реконструкцію будинків культури, адміністративних будівель, придбання шкільних автобусів, спецтехніки та обладнання для комунальних підприємств тощо.
За інформацією прес-служби
Віце-прем’єр-міністра України
та Департаменту економічного
розвитку Чернігівської облдержадміністрації