back

Молоді родини можуть покращити житлові умови за програмою «Доступне житло»

24-04-2019 | 12:44

У 2018 році в Чернігівській області 9 сімей отримали державну підтримку на будівництво або придбання доступного житла на загальну суму 2,39 мільйона гривень. Це стало можливим через поновлення два роки тому програми «Доступне житло». Про це зазначив директор Чернігівського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Анатолій Ярошевський.

Цьогоріч очікується отримати з держбюджету таку ж суму. Це дозволить надати державну підтримку ще 9-10 родинам.

Зважаючи на те, що заявки на участь у програмі вже подали 136 жителів області, попит наразі значно перевищує фінансові можливості Держмолодьжитла.

Анатолій Ярошевський пояснив деякі особливості програми «Доступне житло». Так, переселенці та учасники АТО/ООС сплачують 50% від вартості житла. Інші особи, які потребують покращення житлових умов, – 70%. Цю суму необхідно внести одразу, іншу частину коштів сплачує держава. Люди обирають самостійно житловий об’єкт та квартиру. При цьому забудовник має відповідати певному переліку вимог, а також завершити будівництво об’єкту за один рік. За програмою «Доступне житло» купити квартиру на вторинному ринку не можливо.

Пакет документів можна подати до офісу регіонального управління Держмолодьжитла (м. Чернігів, просп. Миру, 49а, кім. 806), або онлайн через офіційний сайт. Там же вказаний перелік та зразки документів.

Разом з онлайн-сервісом ми започаткували ведення відкритого онлайн-реєстру громадян. Тобто, учасники зможуть відстежувати своє просування у черзі на житло. І це все відкрито і прозоро, — сказав Анатолій Ярошевський.

Довідково. За 20 років діяльності Чернігівське регіональне управління Держмолодьжитла завдяки різним державним програмам та співфінансуванню з місцевих бюджетів сприяло поліпшенню житлових умов 812 жителів області.

За інформацією Чернігівського регіонального управління
Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву