
Непересічна подія для вірян громади міста Ніжина — церемонія передачі управлінню Чернігівської єпархії Православної Церкви України храму Іоанна Богослова (Іванівська церква) — відбулася сьогодні за участі представників влади та громадськості.
Нагадаємо, на початку квітня депутати обласної ради прийняли рішення про повернення церкви віруючим. Цьому передувала значна організаційна робота, проведена за сприяння голови Чернігівської облдержадміністрації Олександра Мисника та Ніжинського міського голови Анатолія Лінника.
Читати також: Зроблено перші важливі кроки до відродження храму Іоанна Богослова у Ніжині
— Тільки завдяки спільним вольовим діям стало можливим, що віднині в церкві Іоанна Богослова лунатиме молитва. І лунатиме вона українською мовою. За мир, за Україну, за український народ. Впевнена, що ми і надалі спільно будемо підтримувати і розбудовувати Помісну Українську Церкву в області, бо це запорука нашої духовної незалежності, — зазначила заступник голови ОДА Наталія Романова .
Подячний молебень з нагоди передачі храму релігійній громаді провів керуючий Чернігівською єпархією УПЦ (ПЦУ), архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій спільно з духовенством Чернігівської єпархії УПЦ (ПЦУ).
До речі, на Чернігівщині близько 20 громад заявили про своє бажання перейти до Православної Церкви України, по всій країні — більше 600 громад. Тепер реалізовується прагнення українців мати свою помісну церкву, що стало можливим завдяки ініціативі й рішучій позиції Президента України Петра Порошенка щодо отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України.







Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини
- В області послаблено обмеження на продаж алкоголю. Відповідне розпорядження оприлюднене на офіційному вебсайті обласної адміністрації.
- У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської. Йдеться про ноутбуки, мультиварки, смартфони, пральні машини, планшети, холодильники, бензогенератори, СВЧ-пічі, електричні та газові плити, твердопаливні котли, меблі та харчові продукти.
- Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, як і раніше, можна придбати в аптеці без спеціального рецепта.
- Як влаштувати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а також про стан розвитку послуги патронату над дитиною в області, говорили 30 березня на розширеному засіданні координаційної ради у справах дітей.
- Дві третини Чернігівської області понад місць були під окупацією підступного ворога, техніка якого безперервними хвилями почала заходити на нашу територію 24 лютого 2022 року. Через чернігівський напрямок росіяни планували вийти на північну околицю Києва.
- Наявні результати та подальші плани щодо відбудови та відновлення пошкоджених об’єктів учора з представниками Новобасанської сільської ради обговорив під час робочої поїздки перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем.
- В Україні запрацював новий Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Це передбачено Постановою КМУ від 27 січня 2023 №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».
- Сьогодні відбулися урочистості з нагоди 5-річчя створення 119-ї окремої бригади Сил ТрО ЗСУ.
- Повномасштабна російська війна стала важким випробуванням для здоровʼя українців. Близько 70 % мають ті чи інші прояви впливу на психічний стан, проте лише 2 % звернулися за психологічною допомогою. Про це Віктор Ляшко повідомив під час засідання колегії Міністерства охорони здоровʼя України.
- Громадська організація «Ротарі Клуб “Київ-Столиця”» від імені громадської спілки «Дистрикт Ротарі Інтернешнл 2232» (Ротарі в Україні) передала сьогодні для пологового будинку Чернігова дитячий інкубатор.
- Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів. Кошти надав фонд американського подружжя Карен та Ірвін Редленерів, а керівництво польського міста Санок допомогло з купівлею за оптимальною ціною, а також доукомплектувало транспорт додатковими запчастинами.
- За 2022 рік, попри щоденні виклики, повʼязані з війною, Національна служба здоровʼя України перерахувала медичним закладам 145,6 млрд гривень. Найбільша сума коштів – 24,6 млрд гривень – була спрямована на первинну медичну допомогу. Загалом у 2022 році понад 32 мільйони українців мали укладені декларації з сімейним лікарем.
- Бажаю здоровʼя, шановні українці! Повернувся з нашої Сумщини. Сьогодні був в Охтирці, у Тростянці, у Сумах, на позиціях наших прикордонників. Враження – особливі. Регіон – поруч із ворогом. Загроза – постійна. Обстріли нашого прикордоння постійні. Але життя, наші люди очевидно сильніші за будь-які страхи.
- Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Переможцями конкурсного відбору стали Березнянська, Коропська, Менська та Чернігівська територіальні громади.
- Художня виставка, присвячена презентації альбому, відбулась сьогодні в Чернігівському обласному історичному музеї. До заходу долучилася і заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк.







































