
Непересічна подія для вірян громади міста Ніжина — церемонія передачі управлінню Чернігівської єпархії Православної Церкви України храму Іоанна Богослова (Іванівська церква) — відбулася сьогодні за участі представників влади та громадськості.
Нагадаємо, на початку квітня депутати обласної ради прийняли рішення про повернення церкви віруючим. Цьому передувала значна організаційна робота, проведена за сприяння голови Чернігівської облдержадміністрації Олександра Мисника та Ніжинського міського голови Анатолія Лінника.
Читати також: Зроблено перші важливі кроки до відродження храму Іоанна Богослова у Ніжині
— Тільки завдяки спільним вольовим діям стало можливим, що віднині в церкві Іоанна Богослова лунатиме молитва. І лунатиме вона українською мовою. За мир, за Україну, за український народ. Впевнена, що ми і надалі спільно будемо підтримувати і розбудовувати Помісну Українську Церкву в області, бо це запорука нашої духовної незалежності, — зазначила заступник голови ОДА Наталія Романова .
Подячний молебень з нагоди передачі храму релігійній громаді провів керуючий Чернігівською єпархією УПЦ (ПЦУ), архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій спільно з духовенством Чернігівської єпархії УПЦ (ПЦУ).
До речі, на Чернігівщині близько 20 громад заявили про своє бажання перейти до Православної Церкви України, по всій країні — більше 600 громад. Тепер реалізовується прагнення українців мати свою помісну церкву, що стало можливим завдяки ініціативі й рішучій позиції Президента України Петра Порошенка щодо отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України.







Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини
- Напередодні професійного свята кращим освітянам Чернігівщини вручили обласні премії імені Софії Русової та Георгія Вороного. Нагородження лауреатів відбулось в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського.
- На Чернігівщині мережа центрів надання адміністративних послуг наразі налічує 40 таких одиниць, зокрема по 12 – у Чернігівському та Ніжинському районах, 8 – у Прилуцькому, 5 – у Корюківському та 3 – у Новгород-Сіверському. Ще 17 ЦНАПів мають запрацювати до кінця поточного року (найбільше – 8 – у Чернігівському районі).
- Такий меседж в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен» сьогодні озвучила під час брифінгу в медіацентрі ОВА Людмила Ключник, директорка обласного центру зайнятості.
- Першим рішенням сьогоднішньої п’ятнадцятої сесії облради депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за I півріччя поточного року.
- «Програма медичних гарантій реагує на виклики війни. Про це свідчать пакети послуг, додані Національною службою здоров’я України наприкінці минулого року», – зауважила голова НСЗУ Наталія Гусак під час сьогоднішньої зустрічі із головами ТГ області – власниками закладів охорони здоров’я області.
- У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.
- Вже понад півтора року повномасштабної війни в Україні триває евакуація постраждалих громадян до закордонних клінік, де вони отримують необхідне лікування та реабілітацію. На сьогодні завдяки потужній міжнародній підтримці та взаємодії Міністерства охорони здоров’я з партнерами близько 4 тисяч українців евакуйовано до клінік Євросоюзу.
- У Чернігівській області цьогоріч виписано 300 тисяч електронних рецептів за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки».
- Минулими вихідними у Львові відбувся командний чемпіонат України з легкої атлетики серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат 2006 року народження та молодше (U18). В особистих заліках спортсмени Чернігівської області зайняли шість призових місць.
- Минулого тижня у Києві відбувся дводенний Регіональний економічний форум, в межах якого проведено Стратегічну сесію з напрацювання пропозицій для економічного відновлення країни за участю представників центральних та місцевих органів влади.
- Чи зміняться субсидії з 1 жовтня 2023 року? Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) українці отримуватимуть більшого розміру.
- Минуле засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) з іноземними донорами було присвячене запитам у сфері освіти, сьогоднішнє – не менш нагальному питанню – готовність до опалювального сезону об’єктів усіх форм власності.
- Першими впоралися з цим Михайло-Коцюбинська та Кіптівська громади відповідно. Загальна ж кількість заяв за зруйноване житло – 216, з них – 56 у роботі.
- Спалахи кору в Україні циклічні й відбуваються в середньому кожні 4-5 років. Вони стаються через те, що діти пропускають планові щеплення і в суспільстві накопичується кількість людей без імунітету. Попередній спалах в Україні був у 2017–2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей.
- Виклики та проблеми, з якими стикаються підприємці на звільнених від російських військ територіях, обговорили сьогодні учасники міжрегіонального круглого столу «Відновлення ділової активності в умовах війни: національний та регіональний аспекти» в Івано-Франківську.









































