back

Які переваги співпраці ОСББ з Фондом енергоефективності?

16-04-2019 | 11:48

На Чернігівщині діють 396 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, які обслуговують 456 житлових будинків.

У І кварталі цього року створені нові ОСББ: у Чернігові – 13, Ніжині – 5, Прилуках, Прилуцькому та Ніжинському районах – по одному.

Усі вони можуть скористатися перевагами, які пропонує Фонд енергоефективності. Відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» й Фінансових угод, укладених між Україною та ЄС у 2018 році, передбачається, що Програма Фонду надасть можливість отримати грантову підтримку виключно для будинків з ОСББ. Це дозволить направити ресурси на одну із найбільш енерговитратних ділянок у сфері ЖКГ – багатоквартирних будинків, співвласники у яких організувалися з метою управління спільним майном. 

Фонд енергоефективності співфінансуватиме проведення проектних робіт, енергоаудиту, енергосервісні роботи та придбання будівельних матеріалів. Такий комплексний підхід дасть навіть більшу економію і можливість отримати значно більшу грантову підтримку українським домогосподарствам, ніж програма «теплі кредити», яка співфінансує тільки закупівлю будівельних матеріалів.

Про це днями зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Дуже важливими є розроблені пакети Фонду енергоефективності, які дають суттєві переваги для ОСББ. Перша перевага – це швидка і ефективна робота, коли впроваджується пакет А («Легкий») і встановлюються ІТП (індивідуальні теплові пункти) та теплові регулятори на під’їзди. Якщо порахувати по фінансовим вкладенням – це біля 600 тисяч гривень, економія – 25%. І друга – при впровадженні пакету Б («Комплексний») буде проводитися повна термомодернізація будинку. За коштами це дорожче, а економія – від 25% до 40%. Тому ми запропонували покроковий підхід і хотіли би, щоб саме ОСББ першим кроком обирали «Пакет А», відчували зміни від енергоспоживання і рухалися до підготовки проектної документації і термомодернізації будинку, – розповів Геннадій Зубко.

За словами урядовця, така маршрутна карта працювала в усіх європейських країнах. І Україна вдячна Світовому банку та IFC за допомогу в розробці процедур Фонду енергоефективності.

Віце-прем’єр-міністр впевнений, що у майбутньому Мультидонорський фонд, створений Євросоюзом, IFC і Урядом Німеччини, зможе долучити нових партнерів: «Можливо, це буде Уряд Данії або Швеції. Також розглядається можливість залучення Фонду IFP. Тому простір для боротьби за енергоефективну країну масштабний. Ресурс, спеціалісти, енергосервісні компанії, ОСББ, муніципалітети – все готове. Тепер необхідно продемонструвати результат».

 

За інформацією прес-служби
Віце-прем’єр-міністра України
,
Департаменту житлово-комунального
господарства та паливно-енергетичного
комплексу Чернігівської облдержадміністрації