back

Субсидії у травні автоматично перепризначать трьом мільйонам сімей

05-04-2019 | 12:32

Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Цьогоріч автоматичне перепризначення субсидій стосуватиметься трьох мільйонів домогосподарств. Решті потрібно буде оновити Заяву та Декларацію про доходи.

Готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд та Укрпошту, ті, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Сім’ї, які станом на травень-червень матимуть борги за комуналку, будуть переведені на безготівкову монетизацію.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 років – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року.

Повторно з документами – Заявою та Декларацією про доходи – у травні в управління соціального захисту населення необхідно буде звернутися:

– орендарям житла;

– внутрішньо переміщеним особам

– сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у помешканні осіб

– сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати

– сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року.

Міністерство соціальної політики України не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій. Тому суттєвого зменшення кількості субсидіантів у 2019-2020 роках не передбачається.

У Чернігівській області робота з призначення та виплат субсидій триває. Наразі субсидіантами є 175,8 тисячі домогосподарств області.

Департамент інформації та комунікацій
з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України