back

У Чернігові привітали спортивних героїв 2018 року

04-04-2019 | 12:00

На вже традиційну щорічну церемонію урочистого вшанування кращих спортсменів, тренерів і спортивних організацій області — «Бал чемпіонів» — вчора, 3 квітня, у Міському палаці культури зібралася спортивна еліта Чернігівщини.

Чемпіонів, призерів і учасників Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських ігор, чемпіонів і призерів світу, Європи, України, тренерів, директорів спортивних закладів, меценатів вітали, зокрема, заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, заступник Чернігівського міського голови Ольга Хоніч, виконавчий директор Національного олімпійського комітету України Наталія Коваленко.

Дійсно, Чернігівщині є ким пишатися. Лише минулого року на чемпіонатах світу і Європи, інших міжнародних змаганнях для різних вікових категорій з олімпійських та неолімпійських видів спорту завойовано 124 медалі, з яких 57 — золоті. Крім того, на всеукраїнському рівні скарбничка області поповнилася 530 медалями, в тому числі 226 найвищого ґатунку.

До речі, за підсумками 2018 року найкращою спортсменкою України визнана Олена Костевич. «Золото» на чемпіонаті світу в Кореї забезпечило Олені заповітний «квиток» на Олімпійські ігри-2020, які відбудуться в Токіо.

Читати також: Олена Костевич — найкраща спортсменка 2018 року

Значні здобутки мають паралімпійські спортсмени. Найкраще досягнення — завоювання золотої, срібної та бронзової медалей Ігорем Рептюхом на ХІІ зимових Паралімпійських іграх у Пхьончхані (Південна Корея) серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.

Варто зазначити, що 2019 рік особливий як для області, так і всієї України. Адже 35 років тому наш земляк Олександр Батюк став срібним призером зимових Олімпійських ігор 1984 року. А 10 років потому Валентина Цербе-Несіна стала першою олімпійською медалісткою незалежної України, бронзовою призеркою зимових Олімпійських ігор 1994 року.

Саме з нагородження ветеранів спорту і розпочали урочистий захід. Почесну відзнаку Валентині Цербе-Несіній вручила заступник голови ОДА.

Висловивши подяку спортсменам та тренерам, Наталія Романова зазначила, що спільні зусилля як влади, так і спортивної громадськості надалі спрямовуватимуться на покращення галузі, в тому числі на вдосконалення матеріально-технічної бази.

Так, минулого року на утримання установ та проведення заходів із фізичної культури і спорту з обласного і місцевих бюджетів використано понад 129 мільйонів гривень, з державного — майже 50 мільйонів.

Читати також: На Чернігівщині триває будівництво спортивних об’єктів

Тож підсумки 2018 року підбиті, спортивні герої отримали почесні відзнаки. Попереду їх чекають нові виклики, а разом із ними — чергові досягнення спортивної Чернігівщини і України.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації