back

Голова ОДА обговорив з послом Австрії в Україні можливості культурної та економічної співпраці

03-04-2019 | 17:33

Вперше з офіційним візитом у Чернігові сьогодні перебуває Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Гéрміне Пóппелер. У рамках візиту відбулася зустріч пані Поппелер та голови облдержадміністрації Олександра Мисника.

Хоча Україна не має спільного з Австрією кордону, україно-австрійські стосунки є досить тісними та мають давню історію. Визначальною у розвитку співробітництва подією стало проведення Двостороннього року культури України та Австрії, який стартував 22 лютого цього року, — зазначив голова облдержадміністрації.

Протягом найближчих місяців в Україні відбудуться візити та виступи австрійських митців, письменників, музикантів, філософів та урбаністів. Йтиметься і про літературу, кіно, візуальне мистецтво, музику, стріт-арт і навіть планування міст. Українська сторона, зі свого боку, представить в Австрії розлогу програму музичних подій (від класики і бароко до нової академічної музики й джазу), перформативні, візуальні й кінопроекти, а також академічні формати.

Олександр Мисник переконаний, що така взаємодія дозволить не лише використати існуючий творчий потенціал та історичні зв’язки наших країн, але й закласти основи для більш глибокого культурно-гуманітарного співробітництва, в тому числі й на регіональному рівні.

Директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик презентувала гостям з Австрії економічний та культурний потенціал області та висловила надію, що з часом зв’язки між бізнесовими колами Чернігівщини та Австрії міцнішатимуть та розвиватимуться. Цьому має посприяти і бізнес-форум, що відбудеться у Відні 20 травня. Участь у ньому планують взяти й підприємці з Чернігівщини.

Герміне Поппелер вперше у Чернігові з офіційним візитом, проте двічі відвідувала його раніше як турист. Тож пані посол високо оцінила туристичний потенціал древнього міста, відзначивши значний інтерес австрійців до України, її культури та історії.

Ще одним важливим аспектом відносин між двома країнами Герміне Поппелер назвала той факт, що її візит до Чернігова відбувся за ініціативи представника «Молодих європейських послів» у Чернігівській області Назара Соломахи. На її думку, саме молоді належить розбудовувати у майбутньому спільний європейський простір, а такі ініціативи сприяють налагодженню дружніх стосунків і порозуміння між народами.

Позитивними враженнями від перебування у Чернігові та спілкування з керівником області поділився і директор Австрійського культурного форуму Ульф Хаусбрандт, який взяв участь у зустрічі. Він запропонував вважати сьогоднішній день стартовим для багатьох різноманітних проектів і до початку наступного року визначити можливості та розробити спільний план культурного обміну.

Голова облдержадміністрації підтримав цю ініціативу, зауваживши, що на Чернігівщині є чимало самобутніх митців та колективів, які можуть бути цікавими учасниками мистецьких фестивалів та форумів. З іншого боку, в області є чим привабити європейських туристів. Тим більше, наголосив Олександр Мисник, що розвиток туристичної галузі є одним з пріоритетних напрямків Плану перспективного розвитку Чернігівщини на найближчі три роки.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.