back

Як на Чернігівщині спрацювали органи реєстру виборців

02-04-2019 | 16:30

Вибори Президента України на Чернігівщині проводилися по 6 територіальних виборчих округах на 1092 виборчих дільницях.

У списках виборців по області зареєстровано понад 810 тисяч осіб.

Протягом виборчої кампанії до відділів ведення Реєстру виборців області звернулися 6847 громадян, аби тимчасово змінити місце голосування. Найбільше виявили бажання проголосувати в області виборці з Донецької (504) та Луганської (351) областей, а також міста Київ (802). У той же час з Чернігівської області на інші території змінили місце голосування 6608 виборців (найбільше до міста Київ — 1104, у Київську область — 594 та Харківську — 2019).

Про це повідомив сьогодні на брифінгу начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців обласної державної адміністрації Валерій Білоокий. Він детально розповів про роботу органів реєстру на Чернігівщині у першому турі виборів Президента.

Без нюансів, як зазначив спікер, не обійшлося. Проте всі питання вирішувались на належному рівні відповідно до чинного законодавства.

Так, були непоодинокі випадки відсутності виборців у списках. Це пояснюється тим, що Держреєстр був сформований ще у 2009 році. А зміни вносяться лише на підставі документів, поданих відповідними службами, а також за заявою виборця з підтверджуючими документами.

До речі, перевірити себе в Реєстрі можна, скориставшись «Кабінетом виборця». Цьогоріч сервіс використали більше 27,8 тисячі громадян проти 500 осіб на попередніх виборах Президента України.

За словами Валерія Білоокого, дільничні виборчі комісії області своєчасно отримали списки виборців та іменні запрошення (попередні – до 21 березня, уточнені – до 28-го).

— Попереду другий тур голосування. Тож усі завдання, що виконувались півтора місяці перед першим туром, маємо встигнути зробити за набагато коротші терміни – до 21 квітня. Слід пам’ятати: за п’ять днів до виборів (а це з 15 квітня) внести зміни до Держреєстру виборців можна буде тільки у судовому порядку, — акцентував Валерій Білоокий і закликав громадян у разі намірів змінити місце голосування не зволікати та вчасно звернутися до відділів ведення Державного реєстру виборців.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації