back

Область впроваджуватиме смарт-спеціалізацію

29-03-2019 | 14:38

Чернігівщина — один із чотирьох регіонів України, зареєстрованих на Платформі розумної спеціалізації (Smart Spesialisation Platform). Уперше область застосовуватиме засади смарт-спеціалізації при розробці Стратегії сталого розвитку до 2027 року.

Що таке смарт-спеціалізація? Як вона працює в ЄС? Як знайти свою унікальність? Чи можлива побудова ефективної комунікації між владою, бізнесом, наукою та громадянським суспільством? Відповіді на ці та багато інших питань дізналися учасники тематичного круглого столу, що відбувся вчора, 28 березня, у Чернігові.

Участь в обговоренні взяли члени робочої групи з розроблення регіональної стратегії, представники Українського інституту міжнародної політики.

Олександра Хомик, директор Департаменту економічного розвитку ОДА: «Розумна спеціалізація — це фактично новий інструмент регіональної політики. Тому і потребує посиленої уваги. Головна її особливість полягає у формуванні стратегій знизу в тісній співпраці та діалозі влади, бізнесу, науки і громади. Переконана, що тільки спільно можна визначити так звані «точки росту», які стануть основою економічного зростання Чернігівщини на найближчий період».

 

Сергій Хоботня, директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області: «Розробка стратегії — дуже відповідальна справа, а смарт-спеціалізація — дієвий інструмент, який активно запроваджується в країнах ЄС. Наше завдання — використати кращий європейських досвід задля успішного розвитку нашого регіону».

Ростислав Томенчук, представник Українського інституту міжнародної політики: «Як показує практика, комунікаційна складова є однією із найважливіших. Якраз тут і виникають проблеми: маємо багато різних пріоритетів, які не завжди втілюються в життя. Тому цьогоріч спільно з Мінекономіки та німецькими партнерами проводимо інформаційну кампанію щодо сутності смарт-спеціалізації. Це не разовий захід. Розуміємо, що комунікувати будемо протягом усіх етапів впровадження підходу».

Довідково. Смарт-спеціалізація — підхід, що передбачає аргументоване визначення суб’єктами регіонального розвитку в рамках регіональної стратегії окремих стратегічних цілей та завдань щодо розвитку видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал з урахуванням конкурентних переваг регіону та сприяють трансформації секторів економіки в більш ефективні.

У Європейському Союзі на регіональному та національному рівнях розроблено 120 стратегій смарт-спеціалізації. Цей підхід уже застосовується в 12 країнах.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації