back

Шановні виборці!

22-03-2019 | 14:30

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26 листопада 2018 року № 2631-VIII призначено чергові вибори Президента України на неділю, 31 березня 2019 року.

Реалізувати своє виборче право згідно із ст.70 Конституції України зможуть громадяни України, яким на день голосування виповниться 18 років і які є в Державному реєстрі виборців.

Перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можна наступним чином:

за допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця» 

завітати до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації.

Якщо ви відсутні в Державному реєстрі виборців або в списках виборців, необхідно звернутися не пізніше 25 березня 2019 року до відділу ведення Державного реєстру виборців за зареєстрованим місцем проживання із заявою та паспортом щодо свого включення до Реєстру.

Якщо ваші дані в списках виборців зазначені з помилками, необхідно звернутися не пізніше 25 березня 2019 року до відділу ведення Державного реєстру виборців за зареєстрованим місцем проживання або до дільничної виборчої комісії із паспортом та заявою щодо помилок у списку.

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.

Законом України «Про Державний реєстр виборців» (стаття 7) передбачено, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим. Зокрема, це може бути службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії тощо.

Для тимчасової зміни місця голосування необхідно особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого тимчасового перебування або за місцем своєї реєстрації з відповідною заявою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування – тобто до 25 березня включно.

При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України (у вигляді книжечки чи картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України - військовослужбовців документом, який пред’являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

До таких документів можна віднести довідку з місця роботи; довідку з місця навчання; документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати; проїзні документи; путівка до санаторію; довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (перелік таких документів не є вичерпним).

Виборці, виборча адреса (зареєстроване місце проживання) яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя або на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

Звертаємо увагу, що видане посвідчення по тимчасовій зміні місця голосування діє одноразово – тільки 31 березня 2019 року! Тобто, у разі призначення повторного голосування, необхідно знову звертатися до відділу ведення Державного реєстру виборців.

Якщо вам тимчасово змінили місце голосування, але обставини змінилися і ви вирішите голосувати вдома, то ви цього зробити не зможете, поки не здасте видане посвідчення в той відділ, який його видав. Але знову ж таки все це можливо тільки до 25 березня!

Заяви, подані після 25 березня 2019 року, не розглядаються.

Після 25 березня 2019 року можливо потрапити до списків виборців шляхом звернення до суду з адміністративним позовом про уточнення списку виборців у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства в Україні.

У день голосування зміни до списку виборців не вносяться!

З метою максимальної реалізації виборцями своїх виборчих прав відділи ведення Державного реєстру виборців працюють і у вихідні дні відповідно до встановлених режимів роботи.

Відділ адміністрування Державного реєстру
виборців апарату Чернігівської облдержадміністрації