back

Верховний Головнокомандувач не може виконувати свої функції, якщо не знає, що відбувається на передовій – Президент про свої поїздки до військових на передову

22-03-2019 | 08:00

Президент, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко під час ефіру на радіо Армія FM наголосив на важливості для себе мати можливість бувати на передовій та спілкуватися безпосередньо з військовими для повного розуміння того, що відбувається і чіткого визначення проблем, з якими стикаються захисники.

«Вважаю, що Верховний Головнокомандувач не може виконувати свої функції, якщо не знає, що відбувається на передовій, з чим живе воїн, солдат, сержант, офіцер, які в нього є проблеми. Верховний Головнокомандувач може докласти зусиль, щоб армія була більш замотивована, краще озброєна, добре нагодована, добре одягнута і добре захищена, в тому числі захищена і інформаційно», - сказав Глава держави, відповідаючи на запитання щодо телефонних дзвінків і поїздок до військових на передову.

Глава держави зауважив, що пам’ятає атаки гібридної війни, що робилися з РФ, ФСБ, «зрадофілами» під прапором: «все кінець», «все пропало» і «в армії нічого не змінюється». «Для того, щоб мати аргументацію і знати, чим живе солдат, я безумовно вважав великою приємністю і честю мати можливість зателефонувати військовим (на передовій – ред.)», - розповів Президент, нагадавши, що телефонував, зокрема під час оборони Докучаєвська, ДАПу, бойових дій на Світлодарській дузі, у Водяному, Пісках, Широкиному. «Мені було це потрібно. І цей формат спілкування дозволяє демонструвати, що армія і Верховний Головнокомандувач – єдине ціле, яке має головним зусиллям боронити українську землю», - сказав він.

Глава держави також відзначив, що конфісковані 2 млрд доларів у попередньої влади Януковича були залучені до державної скарбниці і спрямовані на фінансування пріоритетів, в тому числі армії. За його словами, було побудовано завод для виробництва боєприпасів, оскільки після знищення Луганського патронного заводу Україна була позбавлена потужностей для забезпечення армії необхідними боєприпасами. Також закупівля новітніх засобів радіоелектронної боротьби, розбудова гуртожитків для військових, які вже ніхто не називає казармою.

«За один рік мною як Верховним Головнокомандувачем було поставлено завдання побудувати житло для 23 тис. контрактників. Це були вимушені заходи, бо ви знаєте, що військові містечка були розпродані протягом 10-15 попередніх років. Були розпродані полігони, навіть військові шпиталі. І в 2014 році поранених ми вимушені були оперувати в мобільних шпиталях, наметах. Безумовно, коли армія була зруйнована нам треба було знайти надзвичайно ефективне рішення», - розповів Президент, додавши, що за рахунок конфіскованих коштів будується 184 гуртожитка. Крім того, реформується система харчового забезпечення військових.

«Приємно бачити кімнати по п’ять бійців, інколи навіть по три особи. Пам’ятаю, коли я служив у нас по уставу було заборонено частіше раз на тиждень відвідувати душ і ходити в баню. Це було уставом заборонено. Тут (у нових гуртожитках – ред.), у нас прямо в блоці є і душ, і всі зручності», - зауважив Глава держави. За його словами, програма забезпечення житлом продовжується.

Глава держави наголосив, що за останні 5 років суттєво покращилося забезпечення військових і самі захисники стали більш професійно підготовленими та компетентними. «Яку відстань ми пройшли з 2014 року, коли у нас «броніки», розгрузки, наколінники і налокотники на озброєнні не стояли. Що таке прилад нічного бачення бачили лише в інтернеті», - зауважив Президент. Він додав, що на початку українська армія «зустрічала ворога на голому ентузіазмі». За словами Глави держави, нині є потужний бойовий дух, боєздатність і партнери з НАТО вже приїжджають до українців, щоб вчитися як протистояти ворогу.

«Вся наша армія на сьогоднішній день є демонстрацією того, що Україна пройшла велику відстань за ці 4,5-5 років. І на сьогоднішній день я пишаюся армією і Україною», - сказав Петро Порошенко.

Прес-служба Президента України