back

У пам’ять про тих, хто без провини постраждав: у Корюківці відбувся меморіальний захід

01-03-2019 | 17:30

Наймасштабнішою та найжорстокішою каральною акцією нацистів під час Другої світової війни стала Корюківська трагедія. У містечку на Чернігівщині 76 років тому безжально страчені близько 7 тисяч осіб різного віку, в тому числі дітей та жінок.

Два дні, 1-2 березня, тривала кровава розправа над жителями Корюківки. До кінця другого дня населений пункт майже повністю згорів.
9 березня вороги повернулися до міста, щоб остаточно завершити криваве злодіяння.

На жаль, дотепер залишаються невідомими імена майже п’яти тисяч жертв трагедії.

Сьогодні з нагоди роковин Корюківської трагедії біля Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки нацистським загарбникам на мітинг-реквієм зібралися представники органів влади, депутати різних рівнів та громадськість.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у березні 1943 року корюківчан та всіх убитих мирних жителів у роки Другої світової війни, поклали квіти до Меморіалу.

Заупокійну літію відправив настоятель храму Святої Великомучениці Катерини, Секретар Чернігівської єпархії Православної Церкви України отець Роман (Кіник).

Олександр Мисник, голова Чернігівської облдержадміністрації: «Наше завдання сьогодні — зберегти історію, яку так намагався приховати комуністичний режим. Я вітаю те, що Міністерство освіти України нарешті звернуло увагу на трагедію корюківчан, і з цього року в чотирьох шкільних підручниках вже подана інформація про ті трагічні події. Але цього недостатньо. Про це повинен говорити кожен підручник з історії України.

Я бажаю нам усім миру і незалежності. Це найдорожче для нас багатство. Курс на Європу, сильна армія, Томос, який привіз наш Президент Петро Порошенко, є свідченнями того, що Україна на правильному шляху — на шляху створення потужної європейської держави».

На знак світлої пам’яті учасники мітингу встановили лампадки до Меморіального пам’ятника на честь героїчного опору жителів Корюківки нацистським окупантам.

Опісля меморіальні заходи продовжилися в урочищі Гай — на місці перепоховання жертв Корюківської трагедії.

Цього ж дня у Корюківці презентовано новий збірник документів та матеріалів «Корюківська трагедія 1943 року: усна історія». Одним з упорядників видання є представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації