back

«Доступні ліки» — за електронним рецептом

28-02-2019 | 09:36

Уже з квітня Уряд запроваджує новий, більш зручний механізм отримання «доступних ліків» — за електронним рецептом. Е-рецепт дозволить пацієнтам отримувати потрібні їм ліки в будь-якій аптеці, що увійшла в програму, незалежно від того, в якому місті чи селищі був виписаний рецепт. Препарат, виписаний лікарем, наприклад, у Львові, можна буде без проблем отримати за е-рецептом в аптеках Києва чи Одеси.

Щоб отримати «доступні ліки» за е-рецептом, необхідно:

– звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта, який випише е-рецепт на необхідний препарат. На мобільний телефон надійде повідомлення з кодом рецепту. За відсутності телефону лікар роздрукує код;

– завітати до аптеки, що бере участь у програмі і має на дверях наліпку «Доступні ліки», назвати аптекарю код рецепту та отримати препарат безкоштовно або з незначною доплатою.

Програма «Доступні ліки» запроваджена Урядом у квітні 2017 року. На даний час за цією програмою можна отримати 258 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, 64 з них є безкоштовними. Отримати «доступні ліки» можна в кожній третій аптеці в країні. За час дії ініціативи держава відшкодувала вартість ліків за понад 33 мільйонами рецептів та перерахувала аптечним закладам більше 1,7 мільярда гривень. Уряд планує розширювати програму.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України