back

Ліквідатори та потерпілі: чорнобильці замінюють посвідчення

22-02-2019 | 10:58

Більше 400 посвідчень постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії вже замінено. Нові документи видаються на підставі рішення профільної обласної комісії.

— Влада позитивно відреагувала на численні звернення громадських організацій чорнобильців щодо розмежування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від катастрофи. Відтак, на законодавчому рівні внесені зміни до порядку видачі відповідних посвідчень, — зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін. — За вказаним принципом розділено осіб, віднесених до першої категорії. Щоб замінити посвідчення, вони мають звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи проживання.

Варто зазначити, що окремо виділено громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт. Їх також розділено на учасників та потерпілих. Відповідно ці особи отримають нові документи.

Втім, не буде проводитися заміна посвідчень:

– учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 та 3;

– особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 2 та 3;

– особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи серія Г;

– дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи серія Д;

– дружини (чоловіка) померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

На Чернігівщині цьогоріч буде замінено 4,5 тисячі посвідчень.

За інформацією Департаменту соціального захисту
населення Чернігівської облдержадміністрації