back

У пам'ять про героїв Небесної Сотні…

21-02-2019 | 09:54

Вони боролися за нову Україну, не шкодуючи власного життя. Вони — герої Революції Гідності — назавжди змінили хід української історії п’ять років тому. Взірцем справжнього патріотизму, прикладом мужності та волелюбності українського народу стала Небесна Сотня. Серед загиблих — наші земляки Василь Прохорський, Андрій Мовчан, Віктор Орленко.

18 лютого 2014 року, допомагаючи медикам завантажувати у карети швидкої допомоги поранених на вулиці Інститутській, внаслідок вогнепального поранення загинув Василь Прохорський. Він похований біля Обеліску Слави на своїй маленькій батьківщині — у селищі Дмитрівка, що на Бахмаччині.

Саме в цей день у Дмитрівці на мітинг-реквієм зібралися рідні та друзі Героя України, учасники Революції Гідності та АТО, представники влади і громадськості, аби вшанувати пам’ять загиблого земляка та всіх героїв Небесної Сотні. Після хвилини мовчання учасники заходу поклали квіти до пам'ятника загиблого патріота.

Цього ж дня з нагоди вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні та п’ятої річниці Майдану у Бахмачі в районному Будинку культури відбулася зустріч з відомими митцями — учасниками тих знакових подій. Гості ділилися своїми спогадами, читали власні твори. По завершенню зустрічі всі охочі могли придбати презентовані примірники книжок з автографами.

Пам'ять усіх полеглих патріотів та свого земляка Віктора Орленка вшанували у селі Талалаївка Ніжинського району.

18 лютого п’ять років тому під час боїв на Майдані Віктор Орленко отримав тяжке поранення після того, як врятував свого пораненого сина. Хлопець вижив та одужав, а батько потрапив до лікарні у надважкому стані. Після тривалого лікування помер 3 червня 2015 року.

20 лютого біля місцевої школи, на фасаді якої встановлено меморіальну дошку на честь Героя України, зібрались представники місцевої влади та громадськість. Після хвилини мовчання поклали квіти до меморіальної дошки та до могили Віктора Орленка.

20 лютого мітинг-реквієм за участі представників органів влади та громадськості також відбувся у Великих Осняках на Ріпкинщині, звідки родом Герой України Андрій Мовчан. Він був волонтером на Майдані, розносив їжу на барикади. Загинув під час боїв 20 лютого від кулі снайпера.

Вічна пам’ять та шана Героям!

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації