back

Туризм – одна з пріоритетних сфер розвитку Чернігівщини

19-02-2019 | 17:15

У Плані перспективного розвитку Чернігівської області на 2019-2021 роки туризм є одним з п’яти пріоритетів.

У цій сфері на Чернігівщині вже зроблено чимало. І ще є багато задумів, як область зробити більш туристично привабливою.

Про це, зокрема, говорили сьогодні під час підсумкової колегії Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації.

Деякі цифри за 2018 рік: туристичні об’єкти області відвідало понад 1 мільйон екскурсантів, майже на 35% збільшились надходження від туристичного збору до місцевих бюджетів області і склали близько 600 тисяч гривень. Позитив для розвитку галузі – ремонт значних ділянок доріг області (понад 40 кілометрів шляхів державного значення та 45 – місцевого, у тому числі під’їзди до туристичних об’єктів).

Дієва робота з розвитку туристичної сфери та залучення інвестицій ведеться спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України. Наразі розробляється грантовий проект «Удосконалення системи інформування туристів – запорука подальшого розвитку та економічного зростання Чернігівщини».

Чернігівщина долучена до міжнародного проекту «Від партнерства місцевих музеїв до широкого культурного співробітництва». Зокрема, минулоріч на музейному форумі «Місцеві музеї: нові форми та інновації» було презентовано понад 30 музеїв та заповідників Гомельської, Чернігівської областей, інших регіонів України та Білорусі. В результаті створено транскордонний музейний кластер, до якого увійшли п'ять білоруських і п'ять українських музеїв.

Україна обрала проєвропейський напрям розвитку. І наглядно демонструє це, реформуючи чи не кожну галузь, у тому числі й сферу культури та туризму. Розвиваючи туризм, ми стаємо зрозумілішими і привабливішими для світу. Ми маємо гарні перспективи залучення інвестицій і розвитку. Наразі ведеться робота, щоб історичні пам’ятки Чернігова були включені до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ми активно співпрацюємо із білоруськими колегами. Серед наших здобутків — реалізація проекту «Дніпровський паром», що об’єднав музеї Гомельської та Чернігівської областей туристичним маршрутом. Ми налагоджуємо культурно-економічні зв’язки з різними країнами світу, зазначила заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова. — Багато вже реалізовано. Проте попереду складна і цікава робота: зробити Чернігівщину одним з найбільш туристично затребуваних регіонів.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації