18-02-2019 | 10:00
П’ять років триває тимчасова окупація Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. П’ять років непримиримої боротьби кримськотатарського народу з сусідом-агресором. Як усе відбувалося у 2014 році та в яких умовах нині перебуває населення півострова, розповіли чернігівській молоді в Обласному молодіжному центрі заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, члени Меджлісу Різа Шевкієв та Гаяна Юксель, яка є радником Міністра молоді та спорту України з питань Криму. До регіонального заходу, присвяченого п’ятій річниці тимчасової окупації АРК і міста Севастополя та 75-й річниці з початку депортації кримськотатарського народу до Середньої Азії в 1944 році, долучилися заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова та голова ГО «Кримська громада» Світлана Кузіна.
Гаяна Юксель, радник Міністра молоді та спорту України з питань Криму, член Меджлісу кримськотатарського народу: «Ми вже були у Вінниці. Плануємо відвідати Полтаву, Дніпро, поїдемо на Херсонщину, Львівщину. Мета наших зустрічей з українською молоддю — розповісти про те, як був окупований Крим, які події відбувалися. Ми хочемо зруйнувати міфи, що використовує російська пропаганда: нібито не було спротиву, а жителі півострова одностайно, разом, з великою радістю йшли на так званий референдум. Це не так. Спротив був. І Крим – український!».
Ільмі Умеров, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу: «Сьогодні в Криму агресія Російської Федерації проявляється в тому, що всі нелояльні піддаються серйозним репресіям. Місцеве населення потерпає від облав, арештів, затримань, адміністративних звинувачень, кримінальних переслідувань. Більше 80 осіб знаходяться в слідчих ізоляторах або в тюрмах. Близько 120 дітей тимчасово залишилися без батьківської опіки. Ось у такій ситуації перебуває весь Крим.
Цьогоріч минає 75 років з початку депортації кримськотатарського народу в 1944 році. Тоді майже половина людей загинула. В результаті тривалої боротьби вдалося повернути близько 300 тисяч осіб. Втім, анексія Криму у 2014 році призвела до того, що біля 50 тисяч, половина з яких кримські татари, залишили рідні місця».
Різа Шевкієв, член Меджлісу кримськотатарського народу: «Гасло «Крим без кримських татар», яким керувалася ще Катерина ІІ, використовують і сьогоднішні окупанти. Їхні протиправні дії, які відчувають на собі жителі півострова, переважно направлені на корінне населення. Непримирима боротьба триває. Ми — корінний народ — не підемо на компроміс із загарбником. Ми з України. Разом переможемо».
Наталія Романова, заступник голови Чернігівської ОДА: «Такі заходи надзвичайно важливі для становлення свідомості кожного українця. Переконана, ми обрали правильний шлях. Це і акція «Мій Крим», яка вже проходить третій рік поспіль, і активна діяльність «Кримської громади». Спільними діями маємо показати, що Крим підтримує кожна область, він у серці кожного з нас».
Під час заходу почесні гості оглянули виставку дитячих малюнків «Мій Крим». Опісля спілкування з молоддю переглянули фільм телеканалу ATR про окупацію Криму.
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій громадськістю Чернігівської облдержадміністрації