back

Президент про відкриття ресурсних центрів: Держава повинна робити все для розвитку особливих дітей

15-02-2019 | 09:08

Під час зустрічі із мешканцями селища Краснокутськ та Краснокутського району на Харківщині до Президента Петра Порошенка звернулася Наталія Овчаренко – мати двох дітей із особливими потребами. «Я хочу Вам сказати слова подяки, тому що я мама. Проста мама, але не простих дітей. Так сталося, що в мене їх двоє і вони діти з особливими потребами. Ви навіть не розумієте, наскільки я Вам вдячна за цей центр, який відкрився сьогодні», – сказала вона.

«Я бачила радість в очах своїх дітей, як вони радіють у цих світлих, чудових, яскравих класах. Моїй старшій дитині вже 17 років. То уявіть собі, скільки ми чекали на цей центр. І куди б ми не зверталися, нам не змогли запропонувати нічого, і тільки тепер відкрився цей центр. Ми навіть розглядали варіант, щоб поїхати в інше місце, де діти мали б майбутнє. І тепер завдяки Вам й іншим людям, які відкрили цей центр, і ми радіємо і висловлюємо Вам велику подяку, що мої діти можуть розвиватися», - зазначила Наталія Овчаренко.

«Я хочу вибачитись. Уявіть собі довгих 17 років мама чекала хоч якихось кроків держави. 17 років. Уявіть собі яким було її життя і життя її дітей», – сказав Петро Порошенко.

Президент додав, що за два-три останні роки ситуація змінилася кардинально, бо в країні почали відкриватися ресурсні центри. «А уявіть собі, скільки таких героїчних мам, світлих, які всю себе присвятили своїм дітям і 17 років прочекали допомоги… Та якої допомоги?! Це те, що держава мала робити і не робила. Бо держава себе не вважала європейською», – зазначив він.

Петро Порошенко наголосив, що держава весь цей час просто не помічала і не бачила проблем 752 тисяч дітей із особливими потребами. «752 тисячі громадян, яких не бачила держава. І півтора мільйона батьків, яких держава також воліла не бачити», – додав Президент.

– Ще раз кажу, я прошу вибачення у вас від імені держави за те, що вам довелося так довго чекати. І низько вклоняюся за ваші слова, які сповнені добротою», – звернувся Петро Порошенко до матері особливих дітей.

 

За матеріалами Прес-служби Президента України