back

Дороги, відремонтовані з 2017 року, перебувають у нормальному стані

07-02-2019 | 11:59

На засідані Уряду 6 лютого розглянули питання щодо стану українських доріг. Дороги державного значення, які були відремонтовані починаючи з 2017 року, перебувають у нормальному експлуатаційному стані. До доріг, що не ремонтувалися 15-20 років, та доріг, ремонти яких проводить місцева влада, є найбільше претензій в автомобілістів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив: ями на таких дорогах мають ліквідовуватись оперативно. На автошляхах місцевого значення перевірки стану і ліквідація дефектів мають оперативно проводитись місцевими дорожніми службами, а відповідальність за це лежить на обласних державних адміністраціях.

З 2017 року дороги ремонтуються системно і якісно

Як заявив керівник Укравтодору Славомір Новак, станом на 2016 рік 95% українських доріг перебували в поганому стані. Починаючи з 2017 року, ремонти доріг проводились системно. За цей час відремонтовано близько 7 тисяч кілометрів доріг. Двічі на рік проводяться ретельні перевірки якості таких ремонтів. А починаючи з 2018 року, усі контракти на середні поточні ремонти передбачають гарантію на такі ремонти не менш ніж на 5 років, на капітальні ремонти — 10 років. У разі виявлення дефектів виконавець робіт має за власні кошти їх ліквідувати.

Відремонтовані Урядом дороги витримали зиму. До стану інших доріг є питання

Наразі дороги, відремонтовані державою з 2017 року, не викликають жодних питань стосовно якості. Ці дороги витримали погані погодні умови цієї зими. Але дороги, які не ремонтувались 10-15 років, і дороги, за ремонти яких відповідає місцева влада, руйнуються.

Укравтодор проведе масштабні перевірки стану доріг. Ямковість буде оперативно ліквідовуватись

З 11 лютого будуть проводитись масштабні перевірки стану українських доріг ДНТЦ «Дор'якість» — головною організацією, що спеціалізується на контролі якості виконання дорожньо-будівельних робіт. І як тільки дозволятимуть погодні умови, ями на таких дорогах будуть оперативно ліквідовуватись.

Від «ямкового ремонту» поступово відмовляємось, — Новак

Керівник Укравтодору при цьому наголосив, що аварійний ремонт, так званий «ямковий», — вимушена необхідність. Адже кількість доріг, які не ремонтувались іноді десятки років, є значною. І це тимчасові заходи для забезпечення проїзду по ним.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: «Ми з 2017 року почали змінювати систему, наповнювати її ресурсом, аби відновлювати дороги. Зруйновані дороги які? Які не ремонтувалися. А відновлені нами дороги — у нормальному стані. І треба розмежовувати відповідальність: дороги загальнодержавні і місцеві. Найбільше претензій саме до ремонтів комунальних доріг. У нас масштабні завдання на 2019 рік. До 2022-го ми відновимо сполучення між обласними центрами».

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України