Нарешті науковцям, представникам громадськості, обласної та міської влади вдалося досягти консенсусу стосовно включення історичних пам’яток Чернігова до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Остаточне рішення про подання відповідної заявки на розгляд Міністерства культури України узгодили сьогодні учасники зустрічі за круглим столом, проведеної заступником голови ОДА Наталією Романовою.
Історії цього питання вже близько тридцяти років. Останнім часом його розв’язання гальмувалося навколо двох аспектів: уточнення назви пропонованого до переліку об’єкта та невизначеної позиції міської влади щодо цього.
Читати також: Через невизначеність з чернігівським об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО втрачають усі, у тому числі й сам Чернігів — Олександр Мисник.
Секретар Чернігівської міської ради Максим Черненок у ході обговорення висловив занепокоєння, що внесення значної території міста до охоронної зони може ускладнити розвиток та обслуговування міської інфраструктури, благоустрій та реконструкцію рекреаційних зон, інші роботи як комунальних служб, так і в приватному секторі.
Присутні на зустрічі науковці запевнили, що кардинальних змін у межах охоронних територій не відбудеться, адже пам’ятки історії та архітектури і нині перебувають під захистом держави. А для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО важливо зберегти автентичність ландшафту, осі огляду, висотність забудови, силует міста. Решту ж питань можна обговорювати у фаховому колі та знаходити шляхи їх розв’язання.
За пропозицією кандидата історичних наук, члена Міжнародної ради з питань пам'яток і визначних місць Олени Черненко змінено назву комплексу: замість «Історико-культурний ландшафт м. Чернігова» прийнято «Культурний ландшафт м. Чернігова». Такий варіант відповідатиме офіційно прийнятій в Україні та світі термінології у сфері охорони пам'яток історії та культури.
— Отже, рішення прийняте, — підсумувала розмову Наталія Романова. — Без сумніву, навіть сам факт подання цієї заявки — плюс до іміджу міста. Проте далі ми маємо рухатися виважено і делікатно, ретельно вивіряючи кожен крок, щоб не лише зберегти наші безцінні історичні надбання для прийдешніх поколінь, а й не нашкодити людям, які живуть поруч.
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини
- Питання приналежності лікарень Корюківки, Мени, Сновська та Сосниці до кластерного чи загального рівня розглядали вчора, 21 березня, на засіданні профільної робочої групи. До обговорення запрошено представників РВА, громад та очільників медичних закладів.
- УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця.
- Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації.
- Бажаю здоров’я, шановні українці! Щойно говорив із Президентом Чилі, це була хороша розмова. Оновили бачення нашими державами актуальної ситуації в міжнародних відносинах. Я поінформував пана Президента про те, як саме Росія продовжує свою агресію.
- У Чернігівській області з початку цього року 10 суб’єктів господарювання повністю погасили заборгованість із виплати заробітної плати — загалом на понад три мільйони гривень.
- Президент Володимир Зеленський узяв участь у церемонії вшанування пам’яті захисників України, які загинули під час оборони та звільнення від російських окупантів села Мощун на Київщині. Глава держави віддав шану загиблим захисникам України біля пам’ятного знака «Янголам перемоги» в Мощуні.
- Один з найбільших донорів відбудови та розвитку як до повномасштабного вторгнення, так і після, є Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). За його підтримки реалізовано чимало ініціатив різного спрямування.
- Лікарка з медицини невідкладних станів та матір трьох дітей Юлія Кононенко успішно пройшла відбір до штурмової бригади Нацполіції «Лють». Доброволиця прагне захищати країну від російських загарбників та хоче, щоб її діти жили в мирній Україні.
- 20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.
- Триває розмінування території області. За минулий тиждень піротехнічні розрахунки ДСНС 13 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та вилучили 74 такі предмети. Всього з початку воєнних дій вилучено 49353 вибухонебезпечні предмети.
- За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 20 березня в області зареєстровано 662 активних випадки коронавірусної хвороби.
- Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди. Питання цивільного захисту днями детально обговорили на нараді в ОВА за участі командувача Об’єднаних Сил ЗСУ Сергія Наєва,
- Для того, щоб процес призначення рецептурних ліків став більш простим та ефективним, весною в Україні буде впроваджено електронний рецепт на всі рецептурні ліки. До того ж цифровий інструмент дозволить посилити контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках.
- Компанія ROCKWOOL сьогодні доставила до області ще 26 генераторів потужністю 40 кВт. Загалом громади Чернігівщини вже отримали більше 300 генераторів від данських партнерів. У планах - близько 70 різної потужності.
- Повномасштабна війна суттєво збільшила кількість людей, які травмуються, а після стабілізації стану потребують реабілітації. Головне завдання держави за таких умов — сприяти поверненню людини до максимально активного повсякденного життя, яке вона мала до отримання травми.







































