back

У Чернігові відбулося виїзне засідання колегії Казначейства

04-02-2019 | 08:16

Керівники головних управлінь Державної казначейської служби України з усіх областей зібрались у Чернігові 1 лютого, аби підбити підсумки роботи за минулий рік та визначитися з пріоритетами на 2019-й. Провела виїзне засідання колегії голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз.

Перед засіданням з очільницею Казначейства зустрілися голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник та голова обласної ради Ігор Вдовенко. Під час зустрічі йшлося про казначейське обслуговування області, впровадження нових казначейських програмних продуктів, а також підтримку об'єднаних територіальних громад. Окрему увагу приділили питанню фінансування ОТГ, в яких ще не проведено виборів та не затверджено бюджети.

Детально про нові казначейські програми, зокрема «Клієнт Казначейства – Казначейство», розповіла Тетяна Слюз і на прес-брифінгу після закінчення роботи колегії. Вона запевнила, що згадана програма дистанційного обслуговування значно економить як фінансові ресурси, так і час самих фахівців, адже особисто носити в територіальне управління платіжні документи вже не потрібно. При цьому назвала супутні проблеми: застарілу комп’ютерну техніку, неготовність кадрів до змін та відсутність якісного інтернету (особливо у сільській місцевості).

Варто зазначити, що в Україні запроваджується централізована модель здійснення видатків місцевим бюджетам, тобто адмініструванням усіх платежів займатиметься безпосередньо центральний апарат, а не його територіальні органи. На переконання голови Казначейства, таке обслуговування бюджетів дасть змогу зробити більш оперативним управління державними коштами, а також надавати інформацію Мінфіну та ДФС України день у день.

П’ять областей (Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Київська та Луганська) вже працюють по-новому. З 1 квітня модель поступово впроваджуватимуть в інших регіонах.

На часі і модернізація бухгалтерського обліку — приведення його до міжнародних стандартів.

Ще одна новинка Казначейства — запровадження єдиного депозитного рахунку для сплати митних платежів.

Під час свого візиту на Чернігівщину Тетяна Слюз здійснила приємну місію: передала комп’ютерну техніку в Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації